x
Sıralama seçin
Toplam 27 ürün görüntüleniyor.

Sanayi Tipi Tost Makineleri

Büyük mutfaklarda, kullanılan makineler, sanayi tipi tost makinesi, çay makinesi, sanayi tipi kahve makinesi gibi daha kalabalık gruplara, daha yoğun müşteri sayısına hitap eden makineler kullanılmaktadır. Çalışan sayısı fazla olan iş yerleri, büyük mutfaklar, müşteri yoğunluğu ile büfeler, yani endüstriyel olarak adlandırılan sanayi tipi mutfaklar ve satış noktalarında özellikle pratikliği ve işlevselliği nedeniyle sanayi tipi tost makinesi kullanılmaktadır.

Sanayi Tipi Tost Makinesi Nedir?

Daha yüksek ısı derecelerine sahip, kısa sürede daha fazla dilim kapasitesi ile çoklu sayılarda tost çıkarabilen makinelere sanayi tipi tost makinesi denir. 8 dilim, 20 dilim gibi farklı sayı kapasitesine sahip olabilirler. Ayrıca bu tost makinelerinin ızgara özelliği de mevcuttur. Tost makineleri, teflon kaplama ya da döküm kaplama olarak tercih edilebilmektedir. Ancak profesyonel mutfaklarda kullanılan tost makineleri, performans açısından daha işlevsel olduğundan, döküm kaplama olarak tercih edilmektedir. Endüstriyel mutfaklarda tercih edilen, döküm kaplama tost makineleri olsa da teflon kaplama tost makineleri, daha çok evde kullanılmak üzere tercih edilmektedir. Sanayi tipi tost makinelerinde tercihen ve sergileyeceği performans açısından, teflon kaplama kullanılmaz. Tercih edilen döküm kaplama sayesinde sanayi tipi elektrikli tost makinesi daha çabuk ısınır. Ayrıca döküm tost makinelerinin temizliği de oldukça pratiktir. Hem performans hem de temizlik açısından döküm tost makineleri en ideal tercihlerdendir.

Farklı wattlarda tercih edilebilir olan bu makineler, farklı ısı derecesine de sahiptir. Hatta bu tost makinelerinde ısı değeri 320 dereceye kadar yükseltilebilir. Cafe Mutfak avantajlı özelliklere sahip, pek çok endüstriyel tost makinesi seçenekleri ile sizleri buluşturmaktadır. İşletmeleriniz için en ideal meutfak gereçlerine, makinelere ve çeşitli aparatlara kolayca ulaşabileceğiniz Cafe Mutfak farklı özelliklere sahip, 24 dilim tost, 20 dilim tost, 12 ya da 8 dilim tost çıkarabilen, ızgara olarak kullanılabilen modelleri ve markaları ile sizlere hem zaman tasarrufu hem de lezzeti sunabileceğiniz fırsatları sizlerle buluşturuyor.

Sanayi Tipi Tost Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Tost makineleri, elektrik, doğalgaz veya standart gaz kaynağıyla çalışan, su ve kızgın yağa dayanıklı döküm modellerden oluşmaktadır. Pek çok özelliği ile farklı seçeneklerle karşılaşabileceğiniz sanayi tipi tost makineleri, üretimlerinde kullanılan döküm maden türü, malzeme kalitesi, güç değerleri gibi farklı özelliklere sahiptir. Cafe Mutfak çatısı altında yer alan tost makineleri tüm bunlarla beraber, büyüklüğü, pişirme levhası genişlikleri, kontrol tuş sayısı, pişirme devir sayısı, ısı dereceleri gibi farklılıklarla birbirinden ayrılan özellikteki seçeneklere sahiptir. Kolay temizlenen granit tost makineleri, 180 dereceye kadar açılabilen tost makinesi seçenekleri, ızgara yapabilme fırsatı sunan tost makineleri gibi farklı özelliklere sahip seçeneklere ulaşmak mümkündür. Cafe mutfak, ekmek kızartma makineleri, börek ısıtıcıları, ızgaralar, fritözler gibi gıdaya yönelik pek çok sanayi tipi makineleri en iyi özelliklere sahip, en doğru markaları sizlerle buluşturduğu gibi, endüstriyel tost makinesi kategorisinde de tercih ettiğiniz için memnuniyet duyacağınız seçeneklerle sizleri karşılamaktadır. Cafe Mutfak, performans kalitesi yüksek sanayi tipi döküm tost makinesi modellerini sizlere sunarken, işletmeleriniz için en doğru tercihleri yapabilmenizde desteğiniz olmaktadır. Çift kapaklı ya da tek kapaklı olarak tercih edebileceğiniz,  24 dilim, 20 dilim, 12 dilim tost gibi farklı sayılarda performans sergileyen Atalay, Empero, İnoksan, Remta gibi markalara kolaylıkla ve güvenle ulaşabilmektesiniz. Tost makinesi özelliğinin yanında ıslak hamburger yapabilme potansiyeli olan makineler, pişirme alanı ortalama ya da daha geniş olan makineleri tercih edebilirsiniz.

Sanayi Tipi Tost Makinesi Fonksiyonları Nelerdir?

Sanayi tipi tost makinesi modelleri pekçok fonksiyonla işlemektedir. Bu makineler, tek seferde birden fazla tost adedi çıkarma fonksiyonu olan makinelerdir. Bu özelliği ile beraber, makineler çıkarılan tostun yeter derecede kızarıklığa ulaşmasını sağlayan performanstadır. Ancak ısı derecesi kontrol edilmelidir.  İç malzemesi her ne olursa olsun, kısa sürede ve malzemelerin eşit şekilde pişmesini sağlamaktadır. Bu işlevselliği sayesinde, sanayi tipi tost makineleri ile işletmelerinizde, kısa zamanda, hızlı ve lezzeti yerinde ürünler sunma imkânını elde edebilirsiniz. Ayarlanabilen ısı derecesi, bu tip tost makinelerinde önemli bir fonksiyondur. Sadece tost yapabilmekten öte, farklı gıdaları pişirebilme özelliği de olan ve ızgara olarak kullanılan bu makinelerin ısı derecesi, yiyeceğin türüne göre belirlenebilir. Ayrıca bu durum, tostların uygun ısıda pişirilmesini sağlarken lezzeti ve görünümü ile ideal bir kıvam elde etmenizi sağlar.

Endüstriyel tost makineleri; sadece tost yapmak amaçlı değil, aynı zamanda ızgara özelliğine sahip oldukları için farklı yiyecekleri de elde edebileceğiniz bir işleve sahiptir. Örneğin, Cafe Mutfak satışlarında yer alan Remta Islak hamburger tost makinesi gibi makinelerle hem tost yapabilme hem de hamburger yapabilme olanağını aynı makine ile sağlayabilirsiniz. Bu fonksiyonları ile endüstriyel tost makineleri oldukça verimli bir sonuç elde etmenize yardımcı olacak makinelerdir. Çoklu dilim imkânı ve elektrikli, doğalgazlı, lpgli gibi farklı güçlerle çalıştırılması, bu makinelerin diğer bir fonksiyonel özelliğidir. Empero ve Ramte tost makinelerinde doğalgaz ve tüplü modelleri içerisinde, gazlı tost makinesi seçeneklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu makinelerin, aynı anda 8 dilim, 20 dilim, 10 dilim ve hatta 30 dilim gibi tek seferde oldukça fazla dilim çıkarabilme özelliği mevcuttur.

Oteller, uzun yol mola istasyonları, okullar, büyük işyerleri, işlek caddeler üzerinde yer alan ve müşteri yoğunluğu fazla olan büfeler, sanayi tipi tost makinesi, büfe tipi tost makinesi gibi belirtilen niteliklerle performansı yüksek, fonksiyonel olarak işlevsel makineleri tercih etmelidirler.  

Sanayi Tipi Tost Makineleri Kaç Derece Olmalı?

Sanayi tipi tost makinelerinin ısı derecesi pişirme ve yiyeceklerin lezzeti açısından oldukça mühim bir özelliktir. Peki, endüstriyel mutfaklarda kullanılan, profesyonel tost makinesi ısı yüksekliği kaç derece aralığında olmalıdır? Sıcaklığı, -5 ila +40 derece aralığında ayarlanabilen özelliğe sahip profesyonel tost makineleri, en ideal ısı olarak 24 dereceye ayarlanmalıdır. Bu derece hem gıdalarınız için hem de pişme ayarı için en ideal ısı değeridir. Yapacağınız pişirme işleminden önce, kullanacağınız makineyi yakıcı olmayacak derecede ısıtmalısınız. Bu büyük tost makinesi kullanımı sırasında, önce ısınmasını sağlayacak orta derece bir ısı kullanılmalı, daha sonra hafif hafif yükseltilmelidir. Pişirilecek olan gıda için uygun görülen ısı değerinde pişirme işlemi yapılmalıdır.  Yanmayı ve aşırı kızarıklığı engellemek için ısı ayarı zaman zaman kontrol edilmelidir.

Sanayi Tipi Tost Makinesi Kaç Watt Olur?

Gazlı ya da elektrikli sanayi tipi tost makineleri, farklı watt gücüne sahip makinelerdir. Bu makinelerde, 220W, 650W ve 750W, 1000W ve daha üstü watt gücüne sahip tost makinelerini bulma imkânınız mevcuttur. Ancak en iyi performansı elde edebileceğiniz watt gücü 1800 ile 2200 arasında olan makinelerdir.  Cafe Mutfak, Empero, İnoksan ve Remta gibi daha farklı isimlerde, farklı watt gücüne sahip makinelere ulaşmanız mümkündür.

Sanayi Tipi Tost Makinesi Markaları Nelerdir?

Cafe mutfak fonksiyonel özellikleri olsun, watt yüksekliği veya dilim sayısı olsun bu gibi özelliklere göre farklılıklar gösteren pek çok markayı satışa sunmaktadır. Farklı model ve markaya kolaylıkla ulaşabilme imkanı sunan Cafe Mutfak’ta dilediğiniz özellikte endüstriyel tost makinesi modellerine ulaşabilirsiniz. Atalay çift kapaklı 20 dilim tost makinesi, 20 dilim blok kapaklı tost makinesi, Empero çift kapaklı, tek kapaklı ve blok tost makineleri çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Farklı ebatlara sahip İnoksan tost makineleri, Remta tost makinesi 20 dilim haznesi, 16 dilim tost makinesi veya 12 dilim tost makinesi, Remta 8 tost makinesi dilim ya da 24 dilim tost makinesi gibi hem farklı özellikler hem de farklı markalarla sunulan sanayi tipi tost makineleri mevcuttur. Marka ve kalite güvencesi ile gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz profesyonel tost makinesi modelleri için, Cafe Mutfak seçeneklerini incelemelisiniz.

Sanayi Tipi Tost Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Cafe Mutfak, farklı markalara ait ve iyi derecede işlevsel özellikleri bulunan,  birden fazla tost makinesi modellini sizlere sunmaktadır. Atalay tost makineleri, Remta tost makineleri, İnoksan Tost makineleri, Empra tost makineleri işlevsel özellikleri ile profesyonel mutfakların tercihi olmaktadır. Sanayi tipi tost makinelerinin özelikleri nelerdir, sıralayalım:

 • Blok kapaklıdır.
 • 8 dilim, 10 dilim, 12 dilim, 20 dilim,24 dilim ve 30 dilim gibi farklı dilim sayıları mevcuttur.
 • Bazı modeller için alt ve üst ayrı termostatlı elektrik özelliği mevcuttur.
 • Izgara olarak kullanılabilir özelliğindedir.
 • Hijyenik ve emniyetlidir.
 • Paslanmaz çelik gövdeye sahiptir.
 • Paslanmaz rezistans.
 • Isı yalıtımlı plastik saplar mevcuttur.
 • Tek seferde sekiz ve daha fazla tost pişirebilir.
 • Hızlı ısınarak enerji tasarrufu sağlar.
 • Otomatik ithal termostat mevcuttur.
 • Açma kapama anahtarı mevcuttur.
 • Hassas pürüzsüz döküm yüzeye sahiptir.

Endüstriyel Tost Makinesi Fiyatları Nelerdir?

Cafe Mutfak, endüstriyel mutfaklara ait sunduğu temizlik ürünleri, bulaşık makineleri, fritözler, çay ve kahve makineleri gibi sanayi tipi tost makinelerinde de birden fazla kaliteyi ve farklı seçenekleri sizlerle buluştururken bütçenizi aşmayan fiyatlarla sizleri karşılamaktadır. Cafe Mutfak’ta, Endüstriyel tost makinesi fiyatları oldukça ekonomik bir sınırda tutulmaktadır. Uygun ve ekonomik fiyatlarla en iyi performansı elde edebileceğiniz tost makineleri için Cafe Mutfak tost makinesi kategorisindeki ürünleri mutlaka incelemelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.