x
Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Hot Dog Makinesi Modelleri

Endüstriyel hizmet veren tesislerin vazgeçilmez ürünlerinden biri de snack mutfak ekipmanları arasında kendine yer bulan sosis pişirme makinesi çeşitleridir. Waffle makineleri, tost makineleri, fritözler ve ızgaralar gibi spesifik gıdaların pişirilmesinde kullanılan sosis haşlama makinesi aynı anda birden fazla sosis pişirmeye imkân tanıdığı için çok avantajlıdır. Kafe, restoran, otel ve bar gibi kitlesel işletmelerin profesyonel mutfaklarında kullanılmak üzere üretilen sosisli makinesi hot dog adı ile bilinen sandviçin yapılmasında rol oynar.

Hot Dog Ne Demek?

İngilizce karşılığı hot dog olan yemeğin Türkçe’deki karşılığı sosisli sandviçtir. Amerika’nın sembollerinden biri olan ve 19. yüzyıldan beri bilinen Hot Dog, özel olarak haşlanmış sosislerin sosisin büyüklüğüne uygun olan ekmeklere yatırılması ve çeşitli soslar ile tatlandırılması sonucu elde edilen bir Amerikan sandviçi çeşididir. Amerika Birleşik Devletleri’nde bu isimle anılan bu sandviç Avrupa’nın farklı ülkelerinde benzer şekilde yapılır ve o ülkenin dili ile kültürüne uygun şekilde değişik isimler alır. Fakat “Hot Dog” adının hususi bir hikayesi de bulunmaktadır. Hot Dog İngilizce ’de “sıcak köpek” anlamına gelir. Amerika Birleşik Devletleri’nde bir sokak lezzeti olarak yaygın şekilde tüketilen Hot Dog, 1901’de yapılan bir beysbol müsabakasındaki taraftarlar tarafından hızlıca tüketilince bu isimle anılmaya başlandı. Aslında bu tarihten önce bu sandviç Dakshund adı ile bilinirdi. Dakshund ise sosise benzeyen uzun bir gövdeye sahip olan bir köpek cinsidir. Sıcak servis edilen Hot Dog da sıcak köpek ismini alarak tarihe adını yazdırmış bir sokak lezzetidir.

Sosisli Sandviç Makinesi İle Sosis Haşlama Nasıl Yapılır?

Hot Dog yapmayı sağlayan sosis haşlama makinesi birçok farklı modelde ve farklı markalar tarafından günümüzde üretiliyor. Bu makinelerin ortak bir çalışma prensibi bulunduğundan pişirme tekniği değişmiyor.

  • Sosisli makinesi ile sosis haşlamak için önce makinenin elektriğe bağlanması gerekiyor.
  • Daha sonra makinenin su haznesi pişirilecek sosis sayısına göre su ile dolduruluyor. Bu aşamada cihazın ısınması için termostat çalıştırılıyor ve ısınma işleminin tamamlanması bekleniyor. Bu bekleme süresi makinenin modelline göre değişiklik gösterebilir.
  • Su gereken ısıya geldiğinde sosisler su dolu hazneye alınıyor ve haşlanmaya bırakılıyor. Böylece kısa sürede sosisli sandviç makinesi ile sosisler tam kıvamında pişmiş oluyor.

Bu makineler arasında en iyi sonuç allanacağınız ürün tavsiyemiz ise Remta sosis makinesi olacak. Birbirinden farklı modelleri Cafe Mutfak'tan avantajlı fiyatlara edinmeniz mümkün.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.