x
Sıralama seçin
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.

Servis ve Teşhir Üniteleri

Otellerde ve açık büfe mekanların profesyonel mutfak ekipmanları ile elde edilen gıdaların sunulması için çokça kullanılan teşhir ünitesi çeşitleri sıcak ve soğuk servis edilen mezeler ile salatalar, pastalar ve ara sıcakları sergileme işlevini üstlenir. Gıdaların ısısının korunmasını sağlayan bu endüstriyel mutfak ürünleri soğuk teşhir ünitesi ve sıcak teşhir ünitesi olmak üzere iki sınıfa ayrılır. Pek çok gıdayı bir arada sunabileceğiniz bu üniteler soğutucu özelliğe sahip olduklarında daha çok salata, tatlı ve yaş pasta gibi sıcaktan etkilenen gıdaların muhafaza edilmesi ve sergilenmesi amacı ile kullanılır. Bu ürünlere salata barı adı da verilir. Sıcak kalması gereken gıdaların muhafazasında kullanılan ve açık büfe ekipmanları arasında yer alan teşhir ünitesi çeşitlerine ise pizza teşhir ünitesi modelleri örnek verilebilir. Nötr üniteler ise daha çok kuru pasta çeşitleri ve benzer şekilde soğuk ya da sıcak kalmasına ihtiyaç olmayan, oda sıcaklığında saklanması gereken gıdaların sergilenmesi adına gereklidir.

Servis ve teşhir üniteleri camlı bir buzdolabı gibi büyük boyutlarda ve raflarla bölünmüş bir yapıda olabildiği gibi set üstü teşhir ünitesi olarak da üretilmektedir. Spesifik yemeklere özel servis ve teşhir üniteleri de mevcuttur. Bunların başında ise sushi teşhir üniteleri ve çorba kazanları gelmektedir.

Teşhir üniteleri sadece gıdaların estetik şekilde sergilenmesi ve ısılarının muhafaza edilmesi işlevlerini görmez. Düzenli şekilde istifleme ve yerleştirme bu ürünler sayesinde gerçekleştirildiği için işletmelerdeki dağınıklığın önüne geçilmesi ve yerden tasarruf edilerek daha ferah bir ortam sağlanması da bu ünitelerle mümkün olur. Ayrıca bu ünitelerle gıdalar kapalı kaldıkları için daha geç bozulur ve temiz kalırlar.

Servis ve Teşhir Ünitesi Modelleri Nelerdir?

İçine yerleştirilen gıdaların temiz, hijyenik ve oldukları ısıda kalmalarını sağlayan servis ve teşhir ünitesi modellerini Cafe Mutfak avantajları ile edinebilirsiniz. Hareketli sıcak, soğuk ve nötr teşhir ünitesi modelleri arasında en çok tercih edilen markalar Atalay, Işıkgaz, Empero, Avatherm ve Vardi. Siz de işletmeniz için tüm mutfak ekipmanlarının yanında teşhir dolapları çeşitlerinden büyük ve küçük modeller ile set üstü soğuk teşhir ünitesi ve set üstü sıcak teşhir ünitesi çeşitleri, çorbalık ve sushi teşhir dolaplarına sahip olmak için sitemizi ziyaret edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.