x
Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Endüstriyel Meyve Sebze Yıkama Makinesi

Mutfakta kullanılan tüm hazırlık ekipmanları ve makineleri başta olmak üzere tüm mutfak gereçlerinin hijyeni çok önemlidir. Yemek yaparken işlev gören sebze doğrama makineleri, ekmek dilimleme makineleri, hamur açma makineleri, el mikserleri ve et kıyma makineleri gibi tüm makineler ile mutfak gereçlerinin düzenli şekilde temizlenmesinin ve hijyenik kalmasının sağlanmasının yanında yemeğe katılacak gıdaların da temizliği sağlık açısından atlanmaması gereken bir husustur. Bu nedenle işletmelerin mutfaklarındaki özellikle ambalajsız gıdaların yıkanması gerekir. Yemeklerin ana bileşenleri olan sebze ve meyvelerin hijyenik hale getirilmesinin yolu ise sebze yıkama makinesi çeşitlerinden geçer. Endüstriyel meyve sebze yıkama makinesi restoran ve benzeri işletmelerin hazırladığı sofralardan asla eksik olmayan yeşillikler ile diğer sebzeleri ve yemek içine katılan ya da yemek sonrasında sunulan meyveleri yıkama işlevini gerçekleştirir. Sebze, meyve ve her türlü yeşillikler işletmelerde büyük miktarlarda bulunduğu ve mutlaka çok iyi temizlenmeleri gerektiği için endüstriyel sebze yıkama makinesi kullanılması zorunludur. Yeşillik yıkama makinesi, salata yıkama makinesi ve meyve yıkama makinesi adlarını da alan bu makineler olmadan çok sayıda malzemeyi elde yıkamak mümkün olmayacaktır. Cafe Mutfak'ta Empero ve İnoksan markalarına ait meyve sebze yıkama modellerini keşfedebilirsiniz.

Endüstriyel Sebze Yıkama Makinesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Endüstriyel meyve sebze yıkama makinesi hem çok miktarda gıdanın tek seferde temizlenmesini ve hijyenik olmasını sağlayarak insan sağlığını korur hem de işletmeciye ciddi şekilde ekonomik çözüm sunar.
  • Meyve sebze yıkama makinesi ile elde tek tek yıkanacak sebze ve meyvelerin harcayacağı sudan katbekat daha az su harcanır.
  • Ayrıca bu makineler çok pratik oldukları için içine sebze ve meyveleri yerleştirerek çalıştırılmaları mümkündür. Dolayısıyla elde yıkama gibi aşırı güç harcamak bu makinelerle gerekmez. 
  • Endüstriyel sebze yıkama makinesi en zor yıkanan yeşillikleri bile kolayca temizler. Çünkü bu makinelerin içine giren gıdalar yüksek basınçlı suya maruz kalır ve bu basınç sayesinde makine içinde ve kendi etraflarında hızla dönerek suyun defalarca yüzeylerine çarpması ile tüm kirlerden arınırlar.
  • Makinenin içinde bir süre dönerek yol alan sebze ve meyvelerden dökülen kum ve kirler filtrelerden geçerek gıdaların olduğu bölümden uzaklaştırılır.
  • Makine çalıştığı sürece atık su makineden atılır ve yerine temiz su alınır. Böylece gıdalar hep temiz su ile temasta olur.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.