x
Sıralama seçin
Toplam 32 ürün görüntüleniyor.

Planet Mikser Çeşitleri

Endüstriyel mutfak ürünleri arasında yer alan ve hamur açma makineleri, gıda öğütücüleri ile doğrama cihazları gibi hazırlık ekipmanları ve makineleri içinde sayılan planet mikser, büyük mutfaklarda zamandan ve emekten kazanmanızı sağlayan aletlerdir. Planet mikser, temel olarak bir karıştırıcı görevi görür. Karıştırma dışında malzemeleri havalandırmak için de kullanılan ve planet hamur mikseri adı ile bilinen bu cihazlar sıvı ve katı malzemelerin homojen şekilde karıştırılmasını sağlar. Aynı zamanda çırpma ve yoğurma işlemi de yapabilen planet mikserlerin bazı ek aparatları da bulunmaktadır. Bu aparatlar sayesinde cihaz mükemmel sonuç verir. Gezegensel mikser de denilen planet mikser ev tipi ve endüstriyel mutfaklarda kullanılmak üzere üretilen sanayi tipi olmak üzere iki grupta incelenebilir. Ev tipi planet hamur mikseri çeşitleri daha küçük boyutlarda olur. Endüstriyel planet mikserler ise çok fazla miktarda gıdayı karıştırıp çırpmak ve yoğurmak için idealdir. Sabit karıştırıcılardan farklı olarak verim alma konusunda son derece başarılı olan bu ürünler alacakları gıda miktarının kapasitesine göre de çeşitlenirler. Kapasitelerine göre en çok tercih edilen planet mikser çeşitleri ise farklı markaların üretimi olan 10 lt planet mikser, 30 lt planet mikser, 40 lt planet mikser ve 60 lt planet mikser olmaktadır.

Planet Mikser Kullanmanın Avantajları

  • Planet mikserler yüksek bir güce sahip oldukları için karıştırma işlemini hızlı ve kusursuz yaparlar.
  • Kendi ekseni etrafında dönerek çırpma telini döndüren bu cihazlar ters yöne dönen çırpıcıyı da döndürür. Bu da malzemenin tam olarak karışmasını sağlar.
  • Sabit karıştırıcılar daha küçük bir hazneye sahipken planet hamur mikserlerinde hazne boyutu oldukça geniş bir skaladadır. Bu da planet mikser çeşitlerinin endüstriyel mutfaklarda kullanılmasına olanak sağlamıştır. Hazne kapasitesi en az 7 litre olmak üzere 120 litreye kadar gezegensel mikserler piyasada mevcuttur. Bu da ihtiyaca göre seçim yapmayı kolaylaştırır.
  • Planet mikser çeşitleri motor güçlerine ve hazne büyüklüklerine göre fiyatlandırılır ve bu açıdan seçenekler oldukça geniştir.
  • Planet hamur mikseri modelleri yüksek güce sahip olduğu için elektrik tüketimini artıran cihazlardır.

Planet Mikser Fiyatları

Planet mikser fiyatları; marka, motor gücü ve hazne büyüklüğü ile cihazın sahip olduğu aparatlar ve o cihaza ait özgün özelliklere göre değişiklik gösterir. Farklı markaların üretimi olan planet hamur mikseri modelleri nitelik ve fiyat açısından birbirinden ayrılır. Bütün bu özellikleri karşılaştırabileceğiniz ve mutfağınıza en uygun planet mikser modellerini Cafe Mutfak’ta bulabilirsiniz. Tüm endüstriyel mutfak ürünlerini uygun fiyatlarla alabileceğiniz Cafe Mutfak’ta Empero planet mikser çeşitleri ile Jp planet mikser modelleri de mevcut. İki markanın da hız kontrollü ve hızlı modellerine sitemizden sahip olabilirsiniz. Ayrıca KitchenAid Classic planet mikser modelleri de Cafe Mutfak farkı ile sizleri bekliyor.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.