x
Sıralama seçin
Toplam 71 ürün görüntüleniyor.

Patisserie Fırın Modelleri

Fırınlardaki puf puf ekmeklerin, pastanelerdeki sünger kıvamındaki yumuşacık pastaların en büyük sırrı kullanılan özel fırınlardır. Ev tipi fırınlardan hem pişirme prensibi hem de büyüklük olarak çok farklı olan endüstriyel fırınlar, fırın ya da pastane açmak isteyen kişilerin, işletmeleri için edinmesi gereken ilk ürünlerden biridir diyebiliriz.

Patisserie Fırın Ne Demektir?

Patisserie fırın, pastane işletmelerinde en çok tercih edilen fırın tipidir. Ev tipi fırınlardan en önemli farkı, hacmidir. Pastane fırını modellerinde aynı anda pek çok ürünü aynı anda pişirebilirsiniz. Ev tipi bir fırında, bir tepsi kurabiye yapıyorken, bir pastane fırınında aynı anda 10 tepsi kurabiye yapmanız gerekebilir. Bunun için her pastaneye, her fırına en az bir tane pasta fırını şarttır.

Pastane fırınının, ev tipi fırınlardan diğer farkı ise ürünleri daha hızlı pişirebilmesidir. Daha hızlı pişirmesinin yanısıra patisserie fırınlarında pişen ürünler ev tipi fırınlarda pişen ürünlere göre daha farklı olur. Bir pastaneden çok beğendiğiniz bir poğaçanın tarifini aynı şekilde uygulasanız bile aynı lezzeti yakalayamamanızın önemli sebebi fırındır. Kabul edelim ki bu fark genelde olumlu yönde olmaktadır. Özellikle pastane poğaçasının ev poğaçalarına farkını yok sayamayız.

Ev tipi fırınların bir çoğunda homojen pişirmeme sorunu olabiliyor. Ancak endüstriyel fırınlarda bu sorun yok denecek kadar azdır. Endüstriyel pasta fırını, fan yardımıyla ısınan havayı, fırının içine eşit bir şekilde dağıttığı için fırının içinde kaç tane tepsi olursa olsun homojen şekilde pişer.

Patisserie fırınların ev tipi fırınlarda bir diğer farkı da daha fazla bakıma ve daha titiz bir temizlemeye ihtiyaç duymasıdır. Daha fazla ısıyla çalıştığı için yangın riski daha fazladır. Bu sebeple düzenli bakım ve temizliği son derece önemlidir. Ancak kaliteli bir seçim yaptığınız zaman arıza ve yangın riskini en aza indirirsiniz.

Pastane Fırını Modelleri Nelerdir?

Endüstriyel fırınları en genel anlamda, elektrikli ve gazlı olmak üzere ikiye ayrılır. Tıpkı ev tipi ürünlerde olduğu gibi gazlı fırınlar tüple ya da doğalgazla çalışırlar. Elektrikli fırınlara göre gazlı fırınlar daha nemli bir pişirme ortamı oluştururlar. Yine elektrikli fırınlara göre bakıldığı zaman gazlı fırınlar daha çabuk ısınır.

Elektrikli pastane fırını modelleri ise daha kuru bir pişirme ortamı sağlar. Bu sebeple kuru pasta, kurabiye gibi ürünlerde daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda gazla fırınlara göre homojen ısı dağılımı yapmada daha avantajlıdır.

Pastane Fırını Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pastane fırını seçimi yaparken ilk olarak işletmenizin büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Çok fazla ürün çıkartan bir işletmeyseniz çok tepsili, büyük fırınlardan tercih etmeniz gerekir. Ancak küçük çaplı bir işletmeyseniz küçük, daha az tepsili bir fırın da sizin için yeterli olacaktır.

Pastane fırınları, ev tipi fırınlara göre daha büyük olur. Bu sebeple mutfağınızın ölçülerine muhakkak dikkat etmeli, buna göre seçim yapmalısınız.

Bütçeniz de fırın seçiminde oldukça önemlidir. Düşündüğünüz fırınların fiyatlarına bakarak bir ortalama belirleyebilir ve buna göre bütçenizi oluşturabilirsiniz.

Sanayi Tipi Pastane Börek Fırını Fiyatları

Pastane fırın fiyatları, epey geniş bir yelpazede karşımıza çıkar. Buradaki fiyat farklılıklarının en önemli sebebi fırınların büyüklüğüdür. Bazı patisserie fırınlar aynı anda 20 tepsi pişirebilirken, bazılarının kapasitesi 5 tepsi kadardır. Bu da elbette fiyatlandırmayı etkiler.

Pastane fırını fiyatı, aynı zamanda özelliklerine göre belirlenir. Elektrikli ve gazlı fırınlar arasında fiyat farkı bulunur. Gazlı fırınlar, elektrikli fırınlara göre daha ucuzdur. Fırınların diğer özellikleri de patisserie fırın fiyatları üzerinde etkilidir. Dijital göstergeli, dokunmatik ekrana sahip son teknoloji fırınların fiyatı daha yüksek olmaktadır. Isıtma çekmecesi, gizli pişirme çekmecesi gibi ekstra özellikler de fiyatı yükseltir ancak bu tip özellikler fırınınızın işlevelliğini artırır.

Cafemutfak.com olarak sizlere, işletmeniz için güvenle ve keyifle kullanabileceğiniz endüstriyel fırınları sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bütçenize uygun, kaliteli fırınlar için en doğru adrestesiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.