x
Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Mayalama Dolabı

Profesyonel mutfak ekipmanları arasında en sık ihtiyaç duyulanlardan biri mayalama dolabıdır. Pizza, ekmek, kek gibi birçok hamur işinde maya kullanılır. Maya, hamurun belirli bir sürenin sonunda kabarmasını sağlar. Kabaran ve uygun kıvama gelen hamur artık şekillendirmeye hazırdır. Mayalandırma dolabı modelleri aldıkları hamur miktarına göre birbirinden farklıdır. Yüksek kapasiteli bir mayalandırma kabini, üretimin yoğun olduğu işletmelere daha fazla hitap eder. Üretimin yoğun olmadığı yerler için daha düşük kapasiteli olan bir model seçilebilir.

Mayalama Dolabı Ne İşe Yarar?

Hamur mayalama dolabı, mayalanma sürecinin uygun bir ortamda gerçekleşmesi, pişirdiğiniz mamulün istenilen sertlik derecesine ulaşması açısından fayda sağlar. Aynı zamanda hamur dinlendirme dolabı, hijyenin korunması anlamında da olumlu katkı yapar. Yeterince mayalanmadan son şekli verilen hamurlar, fırınlar içerisine konulduktan sonra şeklini kaybeder. Bu nedenle ihtiyaca uygun boyutlarda ve gerekli özelliklere sahip bir dolap kullanmakta fayda vardır.

Mayalama Dolabı Markaları Nelerdir?

Empero mayalama kabini modelleri marka seçimini henüz yapamamış olanlar için iyi bir alternatiftir. Empero, farklı tepsi kapasitelerine sahip ürünleri, paslanmaz çelikten imal edilmiştir. 16 tepsi kapasiteli modeller, özellikle otel ve fabrika gibi işletmelerde kullanılabilir. Atalay markasına ait çift kapılı ve 6 tepsi kapasiteli modeller de üretimin nisbeten daha az olduğu alanlarda kullanılabilir. Siz de farklı markaların en kaliteli mayalama dolabı modelleri için Cafe Mutfak’ı tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.