x
Sıralama seçin
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Kuzu Çevirme Makinesi Modelleri

Profesyonel mutfak ekipmanları arasında yer alan ürünlerden biri de fırınlardır. Endüstriyel mutfaklarda farklı amaçlar için işlev gören fırınlar; pizza, kumpir, pide ve lahmacun gibi özel ürünlerin pişirilmesinde kullanılan modellerinin yanında piliç çevirme ve kuzu çevirme fırınları olarak da çeşitlenir.

Kuzu çevirme fırınları ya da diğer adıyla kuzu çevirme makinesi modelleri bütün bir kuzunun pişirilmesi için tasarlanmış ürünlerdir. Kuzu çevirme makineleri ile tüm bir kuzunun dışının kızarması, içinin ise yumuşacık hale gelerek tamamen pişmesi sağlanır.

Kuzu Çevirme Makinesi ile Kuzu Nasıl Pişirilir?

Endüstriyel mutfak ürünleri içinde yer alan bu özel fırınların çalışma prensibi oldukça basittir. Piliç çevirme fırınları gibi kuzu çevirme makinesi modellerinde de etin her yerine eşit biçiminde ısı vermek esastır. Kuzu eti fırına alınmadan önce marine edilmez ya da marine gibi herhangi bir özel işlemden geçmez. Fakat kuzunun kesildikten sonra iyice pişmesi için dinlendirilmesi gerekir. Dinlenen bütün bir kuzu çevirme makinesinin içinde yer alan kalın bir şişe geçirilir. Kuzunun şişe geçirildikten sonra şişte sabit kalması kuzu çevirme fırınına ait özel aparatlarla sağlanır. Bu aparatlar, kuzunun arka ayaklarını ve gövdesinin belirli yerleri ile gırtlak kısmını etin şiş üzerine sabitler. Böylece kuzu şişten kaymayacak ya da düşmeyecek şekilde tutunmuş olur.

Şişe geçirme işi tamamlandıktan sonra kuzunun koltuk altlarında ve arka bacaklarının iç taraflarında delikler açılır ve bu deliklere yoğun miktarda tuz yerleştirilir. Pişme tamamlandığında bu tuz yığınları et tarafından çekilir ve etin her yanına dağılır. Daha sonra kuzunun açık olan karnı dikilir ve et ortalama 3 ila 4 saat dinlenmeye bırakılır. 

Etin dinlendirilmesi sonunda kuzu fırına alınır ve fırın içinde dönerek pişmesi sağlanır. Kuzu etinin içinin eşit miktarda pişmesi ve dışının kızarması verilen ısıya bağlıdır. Yüksek ateş verilirse etin dışı yanacak içi ise çığ kalacaktır. Bu ısı dengesini sağlamak özel kuzu çevirme makinesi modellerine düşer. Bu makineler aynı zamanda bütün eti çevirdiği için ısı kuzuya eşit şekilde dağılır.

Kuzu Çevirme Makinası Fiyatları

Lezzetli bir kuzu eti elde etmek için kullanılan kuzu çevirme makineleri ile içi yumuşacık ve sulu, dışı kızarmış bir sonuca imza atmak mümkündür. Mükemmel sonuç almanızı sağlayan ve endüstriyel mutfaklar ile kebapçıların vazgeçilmezi olan otomatik kuzu çevirme makinası fiyatları ise marka ve özelliklerine göre farklılık gösterir. Kömürlü, gazlı ve elektrikli modelleri bulunan bu fırınlarda değişen boyutlarda, özelliklerde ve işlevlerde çeşitler bulunur. Bu nitelik farklılıkları fırınların fiyatlarını da belirlemektedir. Kuzu çevirme fırınlarında kalitesi ile bilinen markalar arasında tavsiye edilen Empero fırınlar olmaktadır. Empero asansörlü ve kömürlü ızgara ile aynı anda elektrik rezistans ve gazlı brülör çalışma sistemine sahip olan iki katlı ve tek katlı modelleri Cafe Mutfak’tan uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.