x
Sıralama seçin
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Kumpir Fırını ve Kumpir Pişirme Makinesi Modelleri

Endüstriyel mutfak ekipmanları arasında kendine yer bulan fırınlar, farklı çeşitlere sahiptir. Sanayi tipi mikrodalga fırınlar, endüstriyel pizza fırınları, pide lahmacun fırınları ve patisserie fırınlar gibi değişik modelleri bulunan bu makinelerden biri de kumpir fırını olmaktadır. Kumpir makinesi ya da kumpir ocağı adını da alan kumpir pişirme makineleri kafe, restoran ve büfe gibi geniş müşteri kitlesine sahip işletmelerde kullanılmaktadır.

Kumpir Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Bilindiği gibi kumpir, pişirilmesi diğer sebzelere göre daha uzun zaman isteyen patatesten yapılır. Kumpir yapımında patatesin her yerinin eşit şekilde pişirilmesi gerekir. Bu homojen pişirme işlemi için patatesin aynı anda her yönden ısıya tabi tutulması şarttır. Bir bütün halinde her yeri aynı şekilde pişmesi gereken patatesler ocakta istenilen sonucu vermeyeceği gibi normal fırınlarda ya da ızgarada pişirildiğinde de kumpir elde edilmesi zordur. Ayrıca bu işlem çok ciddi bir zaman alır. Bu nedenle özellikle endüstriyel işletmelerde çok sayıda kumpir patatesinin pişirilmesi pratik bir yöntem gerektirir. Bunun için tasarlanan kumpir fırını modelleri çok miktarda patatesi her yönü eşit olacak şekilde pişirip kumpir yapımına hazırlama işlevini görür.

Kumpir yapımı için içi yumuşak, kabuğu ise çıtır hale gelen patatesleri hazırlama görevini yapan kumpir makineleri farklı özellikleri ve değişen çalışma prensiplerine göre sınıflandırılır. Bu makineler öncelikle kullandıkları kaynaklar esas alınarak çeşitlenir. Gazla çalışan gazlı kumpir makinesi ve elektrikli kumpir makinesi modelleri güç kaynakları temelinde kumpir makinesi çeşitlerindendir.

Kumpir makineleri ayrıca çekmece sayısı temelinde de farklılık gösterir. İki, üç ya da dört çekmeceli kumpir makinesi modellerinin boyutları da çekmece sayısı ile doğru orantılıdır.

Kumpir Fırını Fiyatları

Kumpir makinesi fiyat aralıkları fırının boyutlarına, özelliklerine ve çalışma prensiplerine göre değişmektedir. Gazla ya da elektrikle çalışan, çekmece sayısına bağlı olarak değişen boyutlara sahip olan kumpir fırınları fiyat olarak da farklılık gösterir. Kumpir fırını fiyatları kaliteye ve markaya göre de değişir. Fiyat aralıklarını tespit ettikten sonra en az sürede en verimli sonucu almak için Empero ve Atalay markalarına ait gazlı ya da elektrikli kumpir fırını modellerini tercih edebilir ve bu markaların ürünleri arasında fiyat karşılaştırması yaparak seçiminizi yapabilirsiniz. İşletmenizin ihtiyacını baz alarak iki çekmeceli, üç çekmeceli ya da dört çekmeceli fırınlardan satın alabilir, bu modellerin gazlı veya elektrikli çeşitlerine isteğiniz temelinde Cafe Mutfak ayrıcalıklarından ve avantajlarından yararlanarak sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.