x

Sıralama seçin
Toplam 233 ürün görüntüleniyor.

Endüstriyel Kahve Makineleri ve Barista Ekipmanları

Espresso & Cappuccino Makinesi

 

En sevilen tatlardan olan kahve, farklı seçeneklerle demlenerek sevenlerine değişik lezzetler tattırır. Onlarca hatta yüzlerce kahve demleme çeşidi vardır ve her insanın damak zevkine hitap eden tat bu çeşitlerin arasında mutlaka yer alır. Restaruant, otel, kafe, ofis, ev gibi yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen kahve makineleri daha hızlı ve taze kahveye ulaşmak isteyenlerin imdadına yetişir. Kısa molalara keyif katan kahveleri en hızlı ve leziz haliyle hazırlayan makineler kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırır. Taze ve iyi öğütülmüş kahve çekirdekleriyle hazırlanan içecekler kahve tutkunlarının güne iyi başlaması için yeterli motivasyonu onlara sağlar. Kuvvetli ve sert kahvelerden olan espresso basınçlı su ile demlendiği için güçlü bir etki gösterir. Seçeceğiniz makinenin basınçlı olması ve boylerinin güçlü olması son derece önemlidir. Espresso tabanlı pek çok kahvenin demlenmesini sağlayan espresso makinesi çeşitleri zamandan tasarruf etmenizi sağlarken kahve keyiflerini ikiye katlar. Americano vb. sade kahvelerin yanı sıra süt köpürtücüsüne sahip modeller ile cafe latte, mocha, cappucino, frappe, macchiato gibi süt içerikli kahve çeşitleri de bu makineler sayesinde elde edilebilir. Temel olarak benzer donanımlara sahip parçalar işlevsellik yönünden birbirlerinden ayrılabilir. Hazırlama sürecinin manuel gerçekleştiği kaşıklı makinelerde kullanımı kolay olan müşterilerin beğenilerine ve ihtiyaçlarına göre sunulur. Kahveleri istenilen çeşidin yapılışına göre kahve çekirdeğini önce öğüterek toz haline getirilir ve makinenin kaşıklarına kahveler koyulur düşük veya yüksek basınçlı özelliklerine göre istenilen kahve elde edilir. Düşük basınçlı makinelerde çekimli kahvelerin arasına büyük parçacıklı çekirdekler de ekleyerek farklı tatlar yaratılırken yüksek basınçlı çeşitlerde ise toz kahve türleri tercih edilir. Kahvelerin suyla enfes buluşmasını sunan kahve makineleri pratik kullanımıyla ihtiyaçları karşılar. Süper otomatik espresso makinelerinde ise, kahve çekirdeğiniz taze öğütülür ve makinenin programlamasına göre istediğiniz kahveyi size verecektir. Süper otomatik makinelerde La Cimbali, schaerer, franke, nuova simonelli başlıca tercih edebileceğiniz makinelerdir.

Her İhtiyacı Karşılayan Espresso & Cappuccino Makineleri

 

En iyi makine, güvenli bir şekilde dilediğiniz kahveyi kaliteli lezzetiyle sunan üründür. Güvenlik aksamlarının sağlamlığından emin olunan makineler lezzetli kahve deneyimini en hızlı şekilde yaşatır. Kolay temizlenebilir ürünler, bir sonraki deneyimin daha lezzetli olması ve hijyeni maksimum seviyede sağlaması açısından önemlidir. Manuel olarak kullanılan modellerde donanım materyalleri ayrılarak temizlenebilir. Hızlı ve pratik bir temizleme işlemi sunan modeller kahve lezzetine ara vermenize alan bırakmaz. Kahve çekirdekleri ile temas eden yüzeyler sağlığa zararlı kimyasallar ve BPA içermez. Kişi sağlığını baz alarak üretilen parçalar her yönden ayrıcalıklı kullanımı vadeder. Her işlemden sonra temizlenmesi gereken kahve haznesi lezzetin her içimde kusursuz olması için es geçilmemesi gereken bir adımdır. Çeşitliliğin oldukça fazla olduğu espresso makinesi ürünleri manuel, tam otomatik, süper otomatik modellerin yanı sıra süt köpürtme ve kahve öğütücü gibi aparatlarla donanan parçalar da yer alır. Kahve dükkânlarındaki yoğun trafiğe oldukça uygun olan makineler pratik bir kullanım sunar. Kahve çekirdeğinin tüm aromasını suya aktaran parçalar ev tipi espresso makinesi çeşitleriyle mutfaklarda her an leziz kahveler demlemeye imkân tanır. Burada en önemli noktalardan biride en iyi demlemeyi elde edebilmek için kahve değirmenleridir. Birçok kahvenin temelinde bulunan espresso, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. İnce öğütülmüş kahve çekirdeklerinin basınçlı sudan geçirilmesiyle hazır hale gelirken makinelerde çok kısa sürede elde edilebilir. Manuel demleme yöntemlerinde daha fazla zaman alan hazırlama süreci otomatik makinelerde hızlanır. Manuel espresso makinesi çeşitleri kompakt tasarımlarıyla ön plana çıkar. Birçok kahve çeşidini hazırlayabilen ürünler ile gerekli donanımın hazır olduğu her an leziz tatlara ulaşabilirsiniz. En iyi makinalar arasında WEGA, La Cimbali, VBM, Sanremo, Nuova Simonelli, Undici, Faema, Fiamma en çok tercih edilen espresso makineleridir.

Doğru Espresso & Cappuccino Makinesi Seçimi

 

Kafelerde kısa molalara tat katan makinelerin seçimi oldukça önemlidir. Geniş ürün yelpazesinde yer alan makineler özelliklerine ve donanımlarına göre pek çok kategoride yer alır. Manuel, yarı otomatik, süper otomatik veya tam otomatik şekilde kullanım fonksiyonuna ayrılan makinelerde bu ayrıma göre seçim yapmak önem arz eder. Manuel makinelerde kontrol tamamen kişinin elindeyken otomatik türlerde bu durum değişir. Süper otomatik espresso makinesi çeşitleri kahve çekirdeğini cihazın içinde öğütür. Miktarı kişi tarafından ayarlanan kahve çekirdekleri basıncı yüksek buharda çözünür ve dilenen içecek hazır olarak fincana gelir. İçeceğin yoğunluğu ve aroması kişilerin seçimine bağlı olur. Manuel ve yarı otomatik cihazlarda çekirdekler cihaz için öğütülmezken demleme işlemi öncesinde taze kavrulan kahve çekirdekleri veya kavrulmuş paketler kullanılır. Krema yapabilme, süt köpürtme veya süt buharlaştırma işlemleri iki türde de yapılabilir. Tam otomatik modellerde seçilen içecek için su ile birlikte hazneden çekilecek kahve miktarı belliyken yarı otomatik modellerde bu miktarların kullanıcı tarafından ayarlanması gerekir. Makinede öğütücü bulunması da önemli bir ayrıcalık sunar. Öğütücü fonksiyonu olmayan cihazlarda içecek hazırlayabilmek için kahve çekirdekleri yerine öğütülmüş kahve çeşitlerini kullanmak veya ekstradan bir öğütücü cihaz gerekir. Kahve öğütücüler İdeal lezzet için oldukça önemlidir. Kullanılacak ve muhafaza edilecek alana göre ürün seçimi yapmak da seçim için baz alınacak faktörlerden olur. Cihazın sergileneceği alan küçükse mini espresso makinesi çeşitleri avantaj sunar. Kompakt tasarımlarıyla az yer kaplayan ürünler sevimli görünüşleriyle estetik bir imaj yakalar. Birbirinden farklı özelliklere sahip onlarca tam otomatik espresso makinesi çeşitleri de yenilikçi teknolojinin ürünleri olarak müşterilerin beğenisine sunulur.

 

Espresso Makinesi Fiyat

 

Her teknolojik alette olduğu gibi espresso makinesi çeşitlerinde de fiyatları belirleyen bazı unsurlar bulunur. Sahip oldukları özellikler, yer alan aparatlar, boyut gibi faktörler fiyat skalasındaki değişikliklerin başlıca nedenleri olarak yer alır. Bazı modelleri volumetrik dozajlama ayarı yapılabilirken, bazı modellerde yapacağınız kahveye göre portafilterinizin başlığının ısı değerini ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz. Multiboiler sayesinde suyunuz çok daha hızlı ısınır ve basınç kaybı yaşamadan hızlıca kahveyi hazırlamanıza olanak sunar. Öğütücü donanıma sahip modeller kahvenin cihaz içerisinde öğütülmesini sağlarken ekstra bir öğütücü alet ihtiyacı barındırmaz. Çoklu programları ile sıcak veya soğuk pek çok içeceğin hazırlanmasına aracı olan ürünler geniş ürün yelpazesi ile müşterilerin beğenisine sunulur. Modern teknolojinin eşsiz örneklerini sunan cihazların dizaynı profesyonel detaylarla harmanlanırken restaruantınıza şık ve estetik bir atmosfer katar. Işıklı göstergeleri sayesinde yönlendiren ve pratik kullanım alanı yaratan ürünler gözleri yormazken çalışma alanlarına ferah bir hava katar.. Günlük yaşamdaki motivasyonu artırırken verimliliği üst düzeye çıkaran modeller eşsiz tasarımı fonksiyonel donanımlarla bir arada sunar. Damak zevkine uygun, anların en değerli eşlikçisi olan kahveleri tek tuşla sunan makineler sayesinde lezzetli deneyimler yaşam alanlarına taşınır.

Kahve değirmeni nedir? Hangi markaları tercih etmeliyim?

 

Değirmeni olmayan her makinenin yanında, onu destekleyecek sağlam bir makine olmak zorundadır. Kahve değirmeni için onlarca marka ve model vardır. Bu markalar arasında La Cimbali, Mazzer, Cunill, Fiorenzato, sammic, macap, nouva simonelli değirmenleri başlıca tercih edilmesi gereken markalardır. Kahve değirmeninin en önemli noktası doğru gramajda ve istenilen incelikte öğütme yapabilmelidir.

 

Espresso Makinesi Fiyatları

 

Birden fazla faktörün yer aldığı fiyatlandırma işlemlerinde; uluslararası sağlık standartlarına uygun üretimin olup olmaması, kullanılan materyaller, yenilikçi çalışmalar gibi değişkenler belirleyici kıstaslardan olur. Ayrıca cihazın taşınabilir olması veya konsol tipi olması da ebat konusu düşünüldüğünde baz alınan hususlardan olarak fiyatlardaki değişkenliğe neden olur. Cihazlarda yer alan her bir donanım geniş fiyat skalasındaki sapmalara yol açar. Öğütücü, süt köpürtücü, fincan ısıtıcı, boyler kapasitesi, boyler tipi, otomatik-yarı otomatik gibi özellikler ve aparatlar sayesinde ürünlerin fiyatları değişir. Kafelerde, restoranlarda ve ofis mutfaklarında olduğu gibi insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda kullanılan cappuccino makinesi fiyatları daha farklı şekilde seyreder. Yükse Watt gücü ile pişirme süresini kısaltan modeller zamandan tasarruf sağlarken üstün teknolojinin fırsatlarından faydalanır. En az 9 bar seviyesinde olması tercih edilen cihazlarda iyi bir espresso ve cappuccino elde etmek kolay hale gelir. Bu seviyeyi sağlayan profesyonel makineler iş yerlerinde ihtiyaç duyulan lezzeti tek tuşla sağlar. Farklı modlar sayesinde değişik lezzetlere alan tanıyan cihazlar kahve çekirdeklerinin su ile enfes buluşmasını yansıtır. Organik yağlarını ve aromasını kaybetmeyen kahve gün boyu zinde ve dinç bir zihinle hareket etmenizi sağlarken kokusu ile bulunduğunuz alanın havasını değiştirir. Yüksek verimlilik sağlayan ve binlerce kişinin vazgeçilmez yardımcısı olan cihazlar bütçe dostu olmalarıyla ilgiyi üstlerine çeker Geniş ürün yelpazesinde bulunan espresso & cappuccino makinesi çeşitleri bütçe dostu avantajlı fiyatlarıyla CafeMutfak’ı ziyaret edebilir, satış danışmanlarımız ile +90 850 307 0 300 telefondan ulaşabilir, +90 532 412 94 51 numaralı whatsapp hattından yazabilir veya arayabilirsiniz. Her türlü ihtiyacınız için info@cafemutfak.com’a mail atarak fiyat alabilirsiniz.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.