x
Sıralama seçin
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Profesyonel ve Endüstriyel Fritöz Çeşitleri

Endüstriyel mutfaklarda, servis sürecini hızlandıran, pratik kullanımlı ve lezzetli yemekler servis etmenize yardımcı olan sanayi tipi fritöz seçenekleri, Cafe Mutfak güvenilirliği ile sizlere sunulmaktadır. Profesyonel mutfaklarınız için gerekli olan araç gereçlere ve makinelere, en uygun profesyonel fritöz seçeneklerine, Cafe Mutfak’ın endüstriyel fritöz kategorisini inceleyerek, kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Fritöz Nedir?

Evlerde, otellerde, restoranlarda kısacası yemeğe dair her mekânda kullanılan, hızlı ve kolay kızartma işlemi ile zamandan tasarruf ederken, harika lezzetler sunan fritözler nedir, inceleyelim.

Fritözler, sanayi tipi kızartma makinesi olarak işlevsellik gösteren, oldukça pratik mutfak gereçlerindendir. Sanayi tipi fritöz, sadece patates kızartmak için değil farklı sebze ve et gibi yiyecekleri kızartmak üzere kullanılan makinelerdir. Fritözler, yüksek ısıdaki yağda kızartma yapmak için kullanılmaktadırlar. Sanayi tipi kızartma makinesi ile balık, börekler,  hamur işleri, patates ve et ürünleri gibi gıdaları, kısa sürede, kızgın yağda kızartma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Cafe Mutfak, farklı model ve özelliklerle tasarlanmış fritöz seçenekleri ile profesyonel mutfaklarınızda, lezzetli kızartmaları hazırlayacağınız, performansı ile en iyi servisleri sunacağınız fritöz modellerini sizlere tanıtmaktadır.

Fritözler Zararlı mıdır?

Fritözlerin, sağlık açısından zararlı olduğunu düşünenlerin aksine, bol yağda ve hızlı bir şekilde ürün çıkartabilmesi açısından, oldukça sağlıklı olarak kabul edilmiş ürünlerdir.

Fritöz Nasıl Kullanılır?

Büyük mutfaklar için elzem olan sanayi tipi kızartma makinesi kullanırken, kızartma işlemi için, öncelikle hazneye önerilen ölçü kadar yağ doldurmalısınız. Yağ iyice kızdıktan sonra kızartma işlemine başlayabilirsiniz. Kızaracak olan ürünler fritöze konulduktan sonra fritözün kapağı kapatılır ve 30 dakika boyunca pişmesi için beklenir. Fritözler kullanılmadan önce iyice temizlenmiş olmasına dikkat edilmelidir. Bununla beraber, kızartma işlemi bittikten sonra hazne içindeki yağ tahliye edilir ve yine kazan içi mutlaka temizlenir. Kullanım sırasında dikkat edeceğiniz hijyen kuralları, fritözlerinizin daha uzun ömürlü olmasında etkili olacaktır.

Cafe Mutfak Fritöz Seçenekler Nelerdir?

Cafe Mutfak Fritöz seçenekleri, elektrikli fritöz, doğalgazlı fritöz gibi farklı çalışma gücüne sahip seçeneklerle hizmete sunulmuş ürünlerdir. Bu modeller, Atalay, İnoksan, Empero, Işıkgaz,  Remta gibi markalarla tercihlerinize sunulmuştur. Bu modeller içerisinden tekli fritöz ya da çift hazneli elektrikli ve tahliye musluklu fritöz modellerinden, işletmeleriniz için uygun olan modeli tercih edebilirsiniz. Işık gaz Silverinox sanayi tipi fritöz 5 lt seçeneği, Remta iki hazneli elektrikli 5+5 lt ölçüsünde sunulan fritözler, yine Remta’ya ait 8 lt gazlı musluklu fritöz seçenekleri gibi farklı seçeneklere, Cafe Mutfak aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Sanayi Tipi Fritözlerin Özellikleri Nelerdir?

Cafe Mutfak, işletmelerinizde en leziz kızartmaları yapabileceğiniz fritöz modelleri, farklı ve kaliteli markaları sizlerle paylaşmaktadır. Bu modeller kaliteli kullanım ve önemli niteliklere sahip olan fritöz modelleridir. Remta ve Işıkgaz ve diğer markaları ile satışa sunulan endüstriyel patates kızartma makinesi ya da endüstriyel fritöz modellerinin özelliklerini sıralayacak olursak;

 • Profesyonel kullanıma uygun makinelerdir.
 • Otomatik termostat mevcuttur
 • Yağı içinde biriktirmesine engel olan yağ tahliye muslukları mevcuttur
 • Paslanmaz çelik gövde ve çelik gözdeye sahiptir
 • Çıkarılabilir tutacaklı sepetleri ile kullanışlıdır
 • Bazı modellerde yüksek hassasiyetli termostat mevcuttur.
 • Çiftli ya da tekli tasarımlar mevcuttur,
 • Farklı kapasitede, farklı ölçülerde haznelere sahip mutfak gereçleridir.
 • Sanayi tipi fritöz 3 litre, 5 litre ve 8litre gibi farklı ölçülerde haznelere sahiptir.


Tüm bu özelliklerle beraber, işletmelerinizde kullanacağınız endüstriyel fritöz modellerine karar verebilmek için Cafe Mutfak’ın sanayi tipi fritöz modellerini inceleyebilirsiniz.

Cafe Mutfak Fritöz Modelleri Nelerdir?

Cafe Mutfak sanayi tipi Fritöz Modelleri farklı markalar tarafından satışa sunulmaktadır. Ancak her bir marka, kalite ve performans açısından, tercih ettiğinize pişman olmayacağınız seçeneklerle sizleri karşılamaktadır. Bu markaların başında gelen Atalay Fritöz seçenekleri, dolaplı, tek sepet ya da çift sepet tasarımı ile set üstü olarak da seçenekler sunmaktadır. Işıkgaz’ın şık tasarımı ile sunulan fritöz modeli de tercih edilen diğer modellerdendir. Bunun dışında Empero, Remta, İnoksan gibi markaların da elektrikli fritöz modelleri, gazlı fritöz modelleri mevcuttur. Bu markalara ait fritöz seçeneklerinin özelliklerini sıralayacak olursak;

 • Gazlı modellerinde Lpg ve Ng ile çalışabilme özelliği mevcuttur.
 • Kolay temizlenebilir ve hijyenik yapıdadır.
 • Magnet emniyet ventilli muslukları vardır,
 • Limit termostat, boşaltma borusu ile emniyetli yağ boşaltma sistemine sahiptir.
 • Paslanmaz çelik gövde ile hem şık hem uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır.
 • Çıkarılabilir yağ tankı ile çıkarılabilir ve kolay temizlenebilen çelik sepetlere sahiptir.
 • İki ayrı kumanda ile kontrol edilebilir ve sapı ısınmaya karşı korumalı sepet özelliği vardır.


Endüstriyel mutfaklarda elzem olan pek çok makine ve mutfak araç gereci alanında hizmet veren Cafe Mutfak, performansınızı ikiye katlayacak, müşteri memnuniyetini sağlayabileceğiniz pek çok araç gereç seçeneği sizlerle buluşturmaktadır. Tüm bunlarla beraber, kızartma öncesi patateslerin dinlendirilmesini sağlayan Remta patates dinlendirme makinesi, makarna fritözleri, sepetler, temizlik aşamasında gerekli olan detarjanlar, yağ çözücüler, yağ tahliye aparatları gibi pek çok ürünü Cafe Mutfak ile edinebilirsiniz.

Sanayi Tipi Fritöz Fiyatları Nelerdir?

Endüstriyel mutfakların kullandığı araç ve gereçler, evde kullanılan mutfak aparatlarından, makinelerinden, araç ve gereçlerinden daha farklı tasarımlara ve dayanıklılığa sahiptir. Dolayısıyla paha olarak da endüstriyel fritöz fiyatları farklılık göstermektedir. Ancak yine de performası, ürün kalitesi, uzun ömürlü kullanım süresi ile memnun kalacağınız bu ürünler, makul fiyatlar ve kolay ödeme seçenekleri ile tercihlerinize sunulmaktadır.

Siz de işlemeleriniz için gerekli olan, kalite ve uygun fiyatları ile fritöz seçeneklerini Cafe Mutfak’ı ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.