x

Sıralama seçin
Toplam 338 ürün görüntüleniyor.

Endüstriyel Fırınlar

Endüstriyel mutfak ekipmanları arasında en önemli olarak nitelendirilecek cihazlardan biri fırınlardır. Pişirme sürecinin hijyenik bir ortamda sürdürülmesi, gerekli sıcaklık seviyesinin korunması, hamurun yeterince pişmesi gibi koşulların sağlanması için kaliteli endüstriyel fırın çeşitleri kullanılmalıdır. Pişirilecek ürünün türüne göre farklı fırınlar satın almanız gerekir. Bu fırınlar, evlerde kullanılanlardan oldukça farklıdır. Daha fazla kişinin ihtiyacını daha kısa sürede karşılamaya yönelik olan bu cihazlar ile aynı anda yüzlerce ürün çıkarılabilir. Burada ürün olarak kastedilen kimi zaman bir kumpir kimi zaman döner olabilir.

Endüstriyel mutfak fırınları belirli bir ürüne özel olarak üretildiği için hem biçim hem de özellikleri yönüyle o ürünün yapısına uygundur. Fırından çıkan mamulleri kolayca servis edebilmek ya da sergilemek için ihtiyaç duyulan fırın arabaları da size sunduğumuz ekipmanlar arasındadır.

Mutfağınızın özellikleri doğru ürüne karar verme noktasında son derece önemlidir. İhtiyacınız olmayan bir endüstriyel fırına sahip olmak, uzun vadede belki avantaj sağlayabilir fakat bütçeniz kısıtlıysa ve mutfağınız çok fazla geniş değilse bu, mantıklı bir yatırım değildir. Özellikle yeni açılacak fırın, restoran, lokanta gibi işletmelerde ilk etapta kullanılması planlanan profesyonel mutfak ekipmanları satın alınmalıdır.

Endüstriyel Fırın Nedir?

Endüstriyel ya da profesyonel fırın olarak adlandırılan cihazlar, ticari amaçlı yiyecek servisi yapan firmalarda kullanılır. Aynı zamanda oteller, fabrikalar, okul yemekhaneleri, yurtlar gibi farklı kurumlarda yemek servisini problemsiz bir şekilde yapmak için de bu cihazlara ihtiyaç vardır. Dayanıklılığı yüksek olan fırınların üretiminde en çok paslanmaz çelik malzeme kullanılır. Böylece hasar oluşma riski en aza indirilir. Ebatları da büyük olan bu cihazların kurulumu rahatça kullanılabileceği bir alana yapılmalıdır. Eski dönemlerde yığma(tuğla) fırınların kullanımı daha yaygındı. Sürekli yanmaya devam eden yığma modeller, yakıt tasarrufu yönüyle avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde ise sanayi tipi fırın olarak kombi tipi modeller tercih edilmektedir. Yeterli alanı olmayanlar için kombi fırınlar daha idealdir. Bu fırınlar, pişirme sırasında kızgın buhar ya da kuru hava şartlarından yararlanır. Akıllı konveksiyonlu fırınlar ise akıllı bir sistemle pişirme sürecini yönetir. Bu sistem fırın içerisine konan ürünü analiz ederek doğru sıcaklık seviyesini ve pişme süresini belirler.

Endüstriyel Fırın Ne İşe Yarar?

Ticari fırın kullanımındaki amaç servis sürecini daha seri hale getirmek ve gıda israfını önlemektir. Yanan ya da istenilen kıvamda pişmeyen ürünler, tüketime uygun olmadığı için atılır. Bu da ciddi anlamda gıda israfı ve maddi kayıp anlamına gelir. Birbirinden kaliteli fırınlardan satın aldığınız takdirde bu tarz sorunları yaşamadan üretim süreçlerini başarılı bir şekilde yürütebilirsiniz.

Sanayi Tipi Fırın Türleri Nelerdir?

Sanayi tipi fırın modellerinde karşınıza çok fazla çeşit çıkar. Hazırlanılacak ürüne göre fırınlar şu şekilde sıralanabilir:

Hepsi birbirinden üstün özelliklere sahip olan endüstriyel mutfak ekipmanlarını Cafe Mutfak’ta bulabilirsiniz.

Endüstriyel Fırın Markaları Nelerdir?

Rational, Unox, Empero, Eka, İnoksan gibi farklı markalara ait konveksiyonel fırınlar ve kombi fırınlar firma sahiplerinin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak niteliktedir. 4 tepsiden başlayarak 40 gn 1/1 kapasiteye kadar modeller bulunmaktadır. Gazlı ve Elektrikli olarak ürün seçimi yapılabilir. 

İşletmenizin ihtiyacı olan fırıın marka ve modelleri için CafeMutfak'ı ziyaret edebilir, +90 850 307 0 300 veya +90 532 412 94 51 numarayı arayabilirsiniz. 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.