x
İnoksan ürünlerinde sepete ek %5 indirim
Sıralama seçin
Toplam 283 ürün görüntüleniyor.

Endüstriyel Fırınlar

Endüstriyel mutfak ekipmanları arasında en önemli olarak nitelendirilecek cihazlardan biri fırınlardır. Pişirme sürecinin hijyenik bir ortamda sürdürülmesi, gerekli sıcaklık seviyesinin korunması, hamurun yeterince pişmesi gibi koşulların sağlanması için kaliteli endüstriyel fırın çeşitleri kullanılmalıdır. Pişirilecek ürünün türüne göre farklı fırınlar satın almanız gerekir. Bu fırınlar, evlerde kullanılanlardan oldukça farklıdır. Daha fazla kişinin ihtiyacını daha kısa sürede karşılamaya yönelik olan bu cihazlar ile aynı anda yüzlerce ürün çıkarılabilir. Burada ürün olarak kastedilen kimi zaman bir kumpir kimi zaman döner olabilir.

Endüstriyel mutfak fırınları belirli bir ürüne özel olarak üretildiği için hem biçim hem de özellikleri yönüyle o ürünün yapısına uygundur. Fırından çıkan mamulleri kolayca servis edebilmek ya da sergilemek için ihtiyaç duyulan fırın arabaları da size sunduğumuz ekipmanlar arasındadır.

Mutfağınızın özellikleri doğru ürüne karar verme noktasında son derece önemlidir. İhtiyacınız olmayan bir endüstriyel fırına sahip olmak, uzun vadede belki avantaj sağlayabilir fakat bütçeniz kısıtlıysa ve mutfağınız çok fazla geniş değilse bu, mantıklı bir yatırım değildir. Özellikle yeni açılacak fırın, restoran, lokanta gibi işletmelerde ilk etapta kullanılması planlanan profesyonel mutfak ekipmanları satın alınmalıdır.

Endüstriyel Fırın Nedir?

Endüstriyel ya da profesyonel fırın olarak adlandırılan cihazlar, ticari amaçlı yiyecek servisi yapan firmalarda kullanılır. Aynı zamanda oteller, fabrikalar, okul yemekhaneleri, yurtlar gibi farklı kurumlarda yemek servisini problemsiz bir şekilde yapmak için de bu cihazlara ihtiyaç vardır. Dayanıklılığı yüksek olan fırınların üretiminde en çok paslanmaz çelik malzeme kullanılır. Böylece hasar oluşma riski en aza indirilir. Ebatları da büyük olan bu cihazların kurulumu rahatça kullanılabileceği bir alana yapılmalıdır. Eski dönemlerde yığma(tuğla) fırınların kullanımı daha yaygındı. Sürekli yanmaya devam eden yığma modeller, yakıt tasarrufu yönüyle avantaj sağlamaktadır.

Günümüzde ise sanayi tipi fırın olarak kombi tipi modeller tercih edilmektedir. Yeterli alanı olmayanlar için kombi fırınlar daha idealdir. Bu fırınlar, pişirme sırasında kızgın buhar ya da kuru hava şartlarından yararlanır. Akıllı konveksiyonlu fırınlar ise akıllı bir sistemle pişirme sürecini yönetir. Bu sistem fırın içerisine konan ürünü analiz ederek doğru sıcaklık seviyesini ve pişme süresini belirler.

Endüstriyel Fırın Ne İşe Yarar?

Ticari fırın kullanımındaki amaç servis sürecini daha seri hale getirmek ve gıda israfını önlemektir. Yanan ya da istenilen kıvamda pişmeyen ürünler, tüketime uygun olmadığı için atılır. Bu da ciddi anlamda gıda israfı ve maddi kayıp anlamına gelir. Birbirinden kaliteli fırınlardan satın aldığınız takdirde bu tarz sorunları yaşamadan üretim süreçlerini başarılı bir şekilde yürütebilirsiniz.

Sanayi Tipi Fırın Türleri Nelerdir?

Sanayi tipi fırın modellerinde karşınıza çok fazla çeşit çıkar. Hazırlanılacak ürüne göre fırınlar şu şekilde sıralanabilir:

Kuzu çevirme makinesi çeşitlerinde iki katlı, tek katlı alternatifler vardır. Örneğin Empero markasına ait ürünlerde; asansörlü olan modeller de vardır. Empero asansörlü, kömürlü ızgara; paslanmaz çelik gövdesi, hızlı ateşleme sağlayan hava kanalı ve kül haznesi gibi özellikleri ile pişirme sürecinin sonunda son derece lezzetli bir ürün karşınıza çıkarır. Kumpir makinesi çeşitleri, 2 ila 4 arasında değişen çekmece sayısına sahiptir. Sayfamızda yer alan ve Atalay markasına ait olan 4 çekmeceli modeller saatte 48-60 arasında kumpir pişirebilir.

Güvenli kulp yapısına sahip modeller sayesinde pişen patatesler, fırının içerisinden kolaylıkla alınır. Tavuk çevirme makinesi olarak Atalay ve Empero markasına ait modeller ön plana çıkar. Bu modellerde aynı anda pişirilebilecek tavuk sayısı birbirinden farklıdır. 18, 30, 48 gibi farklı kapasitelere sahip olan makineler, tekerlekli yapısıyla istenilen her yere konumlandırılabilir.

Endüstriyel Fırın Özellikleri Nelerdir?

Pasta ve börek yapımında kullanılan Empero doğalgazlı fırında magnet emniyetli musluklar bulunur. Empero markasının bu modeli, LPG ve NG ile çalışabilmektedir. Paslanmaz çelik gövdeye sahip bu modeli uzun yıllar boyunca problemsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Empero mikrodalga fırınlar konusunda da güvenilir bir markadır. Dokunmatik ekran aracılığıyla kontrol edilebilen ve LED ışığı bulunan mikrodalga fırınlarda, pişme sürecini kontrol etmek son derece kolaydır. 25 litre kapasiteli olan bu cihaz farklı çalışma seviyelerinde kullanılabilir.

Pide lahmacun fırını satın almak isteyen firmalar için Empero’nun birbirinden farklı modelleri vardır. Gazlı, elektrikli, mermer fırın önü tezgâh gibi farklı çeşitler arasından uygun bir seçim yapabilirsiniz. Empero pide ve endüstriyel pizza fırını özelliklerinden şu şekilde bahsetmek mümkündür:

  • 0/400 °C pişme sıcaklığı
  • Birbirinden bağımsız brülörler
  • Taş tabanlı fırın
  • Birbirinden farklı dört adet renk seçeneği

Hepsi birbirinden üstün özelliklere sahip olan endüstriyel mutfak ekipmanlarını Cafe Mutfak’ta bulabilirsiniz.

Endüstriyel Fırın Markaları Nelerdir?

Empero, Öztiryakiler, Smeg, Eka, İnoksan gibi farklı markalara ait konveksiyonel fırınlar, firma sahiplerinin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak niteliktedir. Empero elektrikli döner konveksiyonlu fırın boyalı panel, bu fırınlar arasında kalitesiyle ve fonksiyonel özellikleriyle ön plana çıkar. Bu cihazın mayalandırma kabini aynı anda 12 tava alabilir; diğer kabin ise 10 tava kapasitesine sahiptir.

İzolasyonlu bir mayalandırma dolabı satın almak istediğiniz de Empero size 16 tepsi kapasiteli ve buhar rezistanslı modelini sunar. Hızlı pişirme fırınları için Empero, Turbochef gibi markalara ait cihazları satın alabilirsiniz. Turbochef’in fırınında Catalytic Covertor özelliği vardır. Bu cihaz, son derece kompakt ebatlara sahiptir. Küçük boy pizzayı 60 saniyede, muffini 35 saniyede, sandviçi ise 20 saniyede pişirebilir. Kolay temizlenmesi ve kokuyu gidermek için davlumbaza ihtiyaç duymaması, bu fırını cazip kılan diğer özelliklerdir. Wi-Fi ve uzaktan kumanda ile yönetilebilmesi, konforlu bir kullanım olanağı sunar.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.