x
Sıralama seçin
Toplam 73 ürün görüntüleniyor.

Endüstriyel Espresso Kahve Makineleri

Kahve tüketiminin son yıllarda giderek artması, kahve zincirlerinin ve kahve ikramı yapan işletmelerin sayısının artmasına neden olmaktadır. Çok fazla kahve çeşidi arasından hangisini servis edeceğine karar veren işletmeler, uygun makineleri satın alarak kesintisiz bir şekilde hizmetlerini sürdürebilir. Cafe tipi kahve makinesi, ev için kullanılan modellerden farklı olmalı ve aynı anda çok sayıda kişiye kahve hazırlayacak kapasitede olmalıdır. Endüstriyel makinelerin kullanıcılara yani baristalara kolaylık sağlayan özellikleri de bulunmalıdır. Bunun yanı sıra firmanın müşteri kapasitesine uygun tipte bir bistro kahve makinesi tercih etmeniz de önemlidir.

Talebe göre yetersiz olan cihazlar, müşteri memnuniyetsizliğine yol açar. Talebin çok üzerinde üretim yapan cihazlar ise gereksiz bir harcama olarak değerlendirilebilir. Tabii burada anlık taleplere göre değil uzun vadede oluşacak müşteri potansiyeline göre hareket etmeniz gerekir.

Espresso Nedir?

Günümüzde en sık kullanılan kahve makineleri ve barista ekipmanları arasında espresso makinesi de yer alır. Espresso, son derece sert bir kahve çeşididir. Kafein oranı bir hayli yüksek olan bu kahve çeşidi, tıpkı Türk kahvesi gibi az miktarlarda ve küçük bardaklarda servis edilir. Espresso’nun sert yapısını kırmak ve daha yumuşak bir içim hazzı elde etmek için içerisine süt eklenerek tüketilebilir. Tam otomatik ya da yarı otomatik profesyonel espresso makineleri için en doğru adres her zaman Cafe Mutfak’tır.

Espresso Makinesi Nedir?

Cappuccino yapan kahve makinesi olarak da bilinen espresso makinesi, normal bir su ısıtıcısındaki gibi rezistansa sahiptir. Bunun yanı sıra pompa, sensör, valf, buhar kazanı gibi parçalardan meydana gelen makineler, profesyonel kullanıma uygun olarak üretilir. Cihaz her zaman suyu kontrol altında tutar. Eskiden manuel olarak üretilen kahve cappuccino makinesi, günümüzde son derece teknolojik bir hale gelmiştir. Öyle ki tüm ayarlar, insan müdahalesine ihtiyaç duymadan kolaylıkla yapılabilir. Güvenliği tehdit eden bir durum olduğunda emniyet sağlayan özellikler devreye girer ve cihazın çalışmasını durdurur.

Tam Otomatik Espresso Makinesi Nedir?

Özellikle gün içinde aynı anda servis sunmanız gereken çok yoğun saatler varsa ya da personel sayınız yeterli değilse tam otomatik espresso makinesi tercih edebilirsiniz. Bu makinelerin en önemli özelliği suyu otomatik olarak eklemesidir. Böylece sizin her kahve için ayrı bir su miktarı belirlemenize ya da makinenin başında beklemenize gerek kalmaz. Cimbali tam otomatik kahve makinesinin özelliklerini yakından inceleyerek bu tür modellerin avantajlarını daha kolay şekilde öğrenebilirsiniz:

 • Miktar ayarlı volumetrik pompa
 • Dozaj ayarlaması yapmak için gruplara özel tuşlar
 • Basınç takibi yapan birden fazla monometre
 • Kullanımı kolaylaştıran led aydınlatma
 • Ruv Eco Teck kaplama teknolojisi ile sağlanan besin güvenliği
 • Yüksek enerji tasarrufu

Espresso kahve makineleri markaları arasında Bellezza, Casadio, Mypresso, Empero, Nuova gibi seçenekler de vardır. Kahveyi öğütme özelliği olan tam otomatik modeller sayesinde gerçek kahve çekirdeklerinin o eşsiz tadını her yudumda konuklarınıza hissettirebilirsiniz.

Yarı Otomatik Espresso Makinesi Nedir?

Yarı otomatik espresso makinesi, tam otomatik modellerin tüm özelliklerini taşımaz. Bu nedenle deneyimli baristaların olmadığı ortamlarda yarı otomatik modellerin kullanımı pek doğru olmayabilir. Bu modellerde, kahvenin kavrulması gerekir. Yarı otomatik modellerde öğütücü özelliği olmadığı için istenilen lezzeti elde etmek noktasında baristanın önemi büyüktür. Çok fazla yoğun olmayan çalışma ortamları için yarı otomatik endüstriyel espresso makinesi tercih edilebilir.

Espresso Makinesi Nasıl Çalışıyor?

Kahve öğütücülü espresso makinesi, son derece profesyonel bir şekilde çalışmaktadır. Bu çalışma sırasında gerçekleşen adımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • İlk etapta çekirdek formunda olan kahve, öğütülerek toz haline getirilir.
 • Çekilen kahve hazneye konulurken sıkıştırma aparatının yardımıyla eşit bir dağılım sağlanmalıdır.
 • Ölçü olarak bir fincana 8 gram denk gelecek şekilde ayarlama yapabilirsiniz.
 • Espresso makinesinde bulunan su, yüksek basınçlı bir şekilde kahveyle buluşur. Bu işlem lezzetli bir içim keyfi elde edilebilmesi açısından önemlidir.
 • Su sıcaklığı genellikle 95⁰, basınç ise 15 barda gerçekleşir.
 • Makinenin 100⁰ olmadan suyla kahveyi buluşturmasının nedeni, kaynar suyun kahve tanelerini yakması ve acı bir tat bırakmasıdır.

Espresso Makinesi Hangi Kahveleri Yapar?

Espresso kahve makinesi, birbirinden farklı kahveleri hazırlama kabiliyetine sahip olan ve farklı özellikler taşıyan çeşitleri bulunan ürünlerdir. Latte, mocha, cappuccino ve filtre kahve gibi farklı çeşitler, iyi bir makine ile kolaylıkla hazırlanabilir. Bu sayede sadece tek bir çeşite mahkûm olmadan farklı kahve türlerini misafirlerinize ikram edebilirsiniz. Aynı zamanda farklı çeşitler için farklı makineler satın almanıza gerek kalmadığından bütçenizi tasarruflu bir şekilde kullanabilirsiniz.

Tam Otomatik Kahve Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cappuccino kahve makinesi satın alırken ihtiyaç analizi doğru yapılmalıdır. Otomatik kayıt özelliklerine sahip bir model ile ayarlama sürecinde çok fazla vakit kaybetmenize gerek kalmaz. Temizliği de otomatik olarak yapılan modeller de zaman tasarrufu noktasında avantajlıdır. Çok yoğun işletmelerde köpürtme sürecinde vakit kaybetmemek için çift buhar çubuğu olan modeller tercih edilmelidir.

Standart fincanlarla servis yapılan işletmeler için sorun olmasa da yüksek ebatlı bardaklarla servis yapanlar, alacakları makinelerde tall cup/yüksek şase özelliği bulunmasına dikkat etmelidir. İster büyük ister küçük bir işletmeniz olsun akıllı teknolojilerle uyumlu bir model seçmek işinizi kolaylaştırır. Bluetooth bağlantısı, USB veri aktarımı, Wi-Fi kit gibi özellikler ile akıllı telefonlarınızdan, tabletlerinizden ve bilgisayarlarınızdan kontrol sağlayabilirsiniz.

Espresso Makinesi Nereden Alınır?

Kahve makinaları ve barista ekipmanları satın almak için Cafe Mutfak en doğru adrestir. Avantajlı fiyatlar, taksitli ödeme seçenekleri, ücretsiz iade ve değişim olanakları gibi online alışveriş fırsatları sunan Cafe Mutfak ile yeni açılacak bir firma için en doğru yatırımı yapabilirsiniz. Mevcut hizmet verdiğiniz işletmelerinizde eskiyen, ihtiyacı karşılamayan espresso ve kahve makinelerini de Cafe Mutfak’ta yer alan ürünlerle değiştirebilirsiniz. Size özel teklifler için web sitemizde yer alan proje teklif formunu doldurarak ya da telefon numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Espresso Makinesi Markaları Nelerdir?

Espresso ve cappuccino makinesi satın almak isteyenler, farklı markalara ait ürünler arasından seçim yapabilir. La Cimbali, Elektrolux, Nuova, Wega ve Bellezza gibi farklı markaların her birinin farklı modellerinin bulunması, ihtiyaca uygun bir seçim yapmanızı kolaylaştırır. Nuova markasına ait tam otomatik, tek gruplu ve iki gruplu modeller vardır. Tek gruplu modellerde 3 litrelik su tankı varken iki gruplu modellerde 11 ya da 14 litrelik su tankları bulunur. Electrolux Professional Classic tam otomatik espresso kahve makinesi ise 10,1 litrelik su kapasitesiyle ön plana çıkan bir modeldir. Otomatik temizleme, programlanabilir dozajlama, manuel su ve buhar gibi özellikleri işletmenizin ihtiyaçlarına fazlasıyla cevap verir.

Bellezza, Alman kalitesine sahip bir marka olarak ön plana çıkar. Espresso cappuccino makinesi olarak iyi bir seçim olan Bellezza, 1,8 litrelik su tankına sahiptir. Yoğun müşteri trafiğinin olduğu alanlarda ve profesyonel bir barista kullanımı için Empero’nun iki ya da üç gruplu makinelerini incelemenizde fayda var. 3 gruplu makinelerde su haznesi kapasitesi 19 litreye kadar çıkar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.