x
Sıralama seçin
Toplam 21 ürün görüntüleniyor.

Piliç Pişirme Makinesi

Döner ve kebap yapan restoranların en büyük ihtiyaçlarından biri bütün tavuk kızartma makinesi çeşitleridir. Fırınlar sınıflanmasında yer alan ve tavuk pişirme makinesi olarak da bilinen piliç çevirme makinesi modellerinin temel işlevi, içi temizlenmiş bütün halinde bir tavuğun dış kısmının kızarması, iç kısımlarının ise eşit şekilde pişmesini sağlamaktır. Pişirme ve kızartma işlemi piliç kızartma makinesi çeşitlerinin arka panelindeki ısı dağıtımını sağlayan ocak sayesinde gerçekleştirilir. Makinenin içine yerleştirilen şişler dönerek bu panelin önünden geçer. Bu dönme mekanizması bütün şeklindeki parçalanmamış tavukların her yerinin aynı ısıya maruz kalmasını sağlar ve bu şekilde tavuğun küçük parçalara ayrılmasına gerek kalmaksızın eşit şekilde piştiği görülür. Tavuk çevirme makinesi piliçlerin iç kısımlarında çığ kalan nokta bırakmazken dışının ise nar gibi kızarmasını olanak verir. Bu nedenle bu makineler kızarmış tavuk makinesi adını da alırlar. “Çevirme” kelimesi ise makinenin tüm temel işlevini yerine getiren şişlerin dönmesini sağlayan mekanizmadan gelir. Ayrıca bu makinelere tavuk kanadı da pişirilebildiği için kanat pişirme makinesi adı da verilir.

Tavuk Çevirme Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  • Piliç kızartma makinesi modellerinin birçok farklı çeşidi bulunur. Bunlar enerji kaynağına göre elektrikli piliç çevirme makinesi ile gazlı piliç çevirme makinesi biçiminde ikiye ayrılır.
  • Aynı zamanda dikey ve yatay piliç pişirme makinesi olarak konumlanışına göre de bu makineleri sınıflandırmak mümkündür. Yatay konumlanan tavuk çevirme makinesi çeşitlerinden en çok bilineni ise gazlı set üstü piliç çevirme makinesi modelleridir.
  • Gazlı set üstü piliç çevirme makinesi ayar yapılabilen brülör adlı cihazı üzerinde barındırır ve brülörün görevi cihazın alevinin kontrol edilebilmesidir. Bu makineler çok dayanıklı bir malzeme olan paslanmaz çelikten üretildiği için yıllarca kullanılır ve temizlenmesi oldukça kolaydır.
  • Emniyetli gaz musluğu sayesinde gaz tasarrufu da sağlayan gazlı set üstü piliç çevirme makineleri sessiz çalışarak tavuğun her yerine eşit ısının yayılmasını sağlar ve lezzetli piliçler pişirilmesi için idealdir.
  • Bütün tavuk kızartma makinesi çeşitlerinden biri olan elektrikli piliç çevirme makinesi kaynağını elektrikten alır. Bu makinelerde bulunan boru tipi rezistansın ısısı kolayca artırılıp azaltılabilir. Gazlı makineler gibi paslanmaz çelikten üretilen elektrikli piliç çevirme makinesi yine sessiz çalışan cihazlardır ve ısıya dayanıklı bir aksama sahiplerdir. Temizliği kolay olan bu makinelerde de yine şişler ve bu şişlerin dönmesini sağlayan mekanizma mevcuttur.

Tüm piliç çevirme makineleri aynı anda çok sayıda tavuğu eşit şekilde pişirebildiği için pratik ve avantajlı ürünlerdir. Bu cihazların pişirdiği tavukların lezzetine başka aletler kullanarak ulaşmak ise mümkün değildir. Leziz tavuklar pişirmenizi sağlayan tavuk kızartma makinesi fiyatları hakkında bilgi almak ve farklı markaların modellerine göz atmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca pizza fırınları, kombi fırınlar, mikrodalga fırınlar, turbo fırınlar ile pide lahmacun fırınları ve patisserie fırınlar da Cafe Mutfak’ta.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.