x
İnoksan ürünlerinde sepete ek %5 indirim
Sıralama seçin
Toplam 1769 ürün görüntüleniyor.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları

Ticari mutfak ekipmanları; restoranlar, lokantalar, yemekhaneler, catering şirketleri gibi pek çok firma tarafından kullanılır. Bu ekipmanlar kullanım alanlarındaki ihtiyaç durumu göz önünde bulundurularak farklı özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Firmalar; günlük kaç kişiye hizmet verdiklerine, saatlik yoğunluklarına ve farklı detaylara göre kendilerine en uygun olan ürünü seçmektedir. Aynı anda farklı yemeklerin hazırlandığı firmalar için çok sayıda sanayi tipi mutfak malzemelerine ihtiyaç vardır. Uzun ömürlü kullanım olanağı sunan ve kalitesiyle göz dolduran cihazlar kesintisiz bir şekilde çalışır. Türkiye’nin en kaliteli markalarına ait ürünlerle sizi buluşturan Cafe Mutfak sayesinde bu kaliteli ürünlere son derece avantajlı fırsatlardan yararlanarak sahip olabilirsiniz.

Endüstriyel Mutfak Ne Demek?

Büyük işletmeler ayrı ayrı parçalardan oluşan bir mutfak yerine tüm ihtiyaçlara komple çözüm sunan endüstriyel mutfak tercih edebilir. Gerekli tüm donanımları içerisinde bulunduran ve birçok avantaj sağlayan bu mutfaklar, kurumsal hizmet veren firmaların olmazsa olmazıdır. Endüstriyel mutfak ekipmanlarını tedarik etmek size şu avantajları sağlar:

 • Daha az personelle daha çok iş yapılabilir.
 • Ürünler daha hızlı ve pratik şekilde mutfaktan çıkarılır ve servis edilir.
 • Ürünlerin tazeliği muhafaza edilerek her an kaliteli bir şekilde hizmet sunulur.

Fabrika, otel, okul gibi büyük tesislerin mutfaklarında aynı anda yüzlerce kişiye yemek servisi yapabilmenin yolu endüstriyel mutfak ürünlerinden geçer. Böylece insanların hızlı bir şekilde talep ettikleri yiyeceğe ulaşmaları sağlanır.

Endüstriyel Mutfak Ürünleri Nelerdir?

Profesyonel mutfak ekipmanları denilince akla pek çok cihaz, aparat ve eşya gelir. Bu ekipmanlar; hazırlık, pişirme, servis, sunum ve servis sonrası olmak üzere farklı aşamalara göre sınıflandırılır. Hazırlık aşamasında yapılan işlemler çok çeşitli olabilir. Sebze yemekleri hazırlanan bir mutfakta sebze soyma ve doğrama gibi işlemler için gerekli ekipmanlar bulunmalıdır. Bunun yanı sıra etlerin doğranması, parçalanması ve kemiklerinden ayrılması da tamamen profesyonel ekipmanlar aracılığıyla yapılmalıdır. Böylece hem hijyen azami seviyede korunur hem de personellerin iş yükü ciddi anlamda azalır. Hamur işi üretimi yapılan fırın, pastane gibi yerlerde; hamur yoğurma, açma gibi işler için özel aparatlar kullanılmalıdır.

Pişirme aşamasına gelindiğinde set üstü ocaklar, döner ocakları, ızgara tezgâhları, piliç çevirme makineleri, pizza fırını ve kumpir fırını gibi pek çok ekipmandan bahsetmek mümkündür. Fast food restoranları, adına uygun şekilde hızlı hizmet vermesi gereken yerlerdir. Bu nedenle kullanılan teçhizatın da bu hıza uygun yapıda olması gerekir.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Nelerdir?

Bulaşık makineleri ve ekipmanları sanayi tipi mutfaklarda kullanılan ürünlerin başında gelir. Bulaşık için kullanılan endüstriyel mutfak makineleri:

 • Konveyörlü
 • Set altı endüstriyel bulaşık makinesi
 • Giyotin
 • Kazan yıkama
 • Kurutma tünelli olarak sınıflandırılmaktadır.

Bardak bulaşık makinesi, bardak kurutucu, çatal-bıçak parlatıcı gibi ürünler de servis ve sunum kalitesini artırmak açısından son derece faydalıdır. Endüstriyel fırın çeşitlerini ise şu şekilde sıralamak mümkündür:

Fırınların yanı sıra yardımcı ekipmanlar da işlerin kesintisiz sürdürülmesinde ciddi anlamda katkı sağlar. Örneğin, Empero mayalandırma dolabı; 16x(40x60) tepsi kapasitesi, termostatik sıcaklık kontrol ayarı, buhar rezistansı, paslanmaz çelik gövde gibi özellikleri sayesinde pastanelerde ve ekmek fırınlarında işleri büyük ölçüde kolaylaştırır.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Lokanta mutfak ekipmanları satın alırken mutfağın genişliği göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanılmayacccdk ekipmanların satın alınması, gereksiz bir kalabalığa ve hareket özgürlüğünüzün kısıtlanmasına yol açar. Bu nedenle hangi endüstriyel ocak modelinin size hitap ettiğine ya da hangi fırının servis ihtiyacınıza cevap vereceğine doğru karar vermelisiniz.

Endüstriyel davlumbaz gibi ürünler de günlük pişen yemek miktarı düşünülerek seçilmelidir. Yemek kokularını çekmek için yetersiz kalan davlumbazlar, ortamdaki kokunun kalıcı hale gelmesine sebep olabilir. Fırın arabası seçimini, aynı anda ne kadar çok ürün taşıyacağınıza göre yapmalısınız. Fırından alınan tepsilerin bekleyip soğumaması açısından uygun kapasitede bir ürün seçilmesi önemlidir. Endüstriyel çalışma tezgâhı gibi ürünlerde ise personel sayısını dikkate almak gerekir.

Tüm bu ürünlere Cafe Mutfak güvencesiyle ve avantajlı ödeme seçenekleriyle sahip olabilirsiniz. Baştan aşağı yepyeni bir endüstriyel mutfak sahibi olmak için size özel proje tekliflerimizi öğrenebilirsiniz. Hemen irtibat numaralarımızdan ya da internet sitemiz üzerinden bize ulaşabilir ve mutfaklarınızı istediğiniz profesyonelliğe kavuşturabilirsiniz.

Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Markaları Nelerdir?

Cafe Mutfak size farklı markalara ait profesyonel mutfak malzemelerini sunar. Bu markalardan biri Angelo Po’dur. Angelo Po, kombi fırın modelleri ile ön plana çıkar. Bu fırın modellerinde pastörizasyon, soba ve kurutma, nem kontrolü gibi ekstra özellikler bulunur. Patentli kontrol özellikleri de pişme seviyesinin istenilen düzeyde olmasını sağlar.

Endüstriyel tost makinesi, fırın, döner robotu gibi ürünler için Atalay markasını tercih edebilirsiniz. İşletmenizin yoğunluğuna göre aynı anda 12, 20 ya da 24 tost birden yapabilen modelleri seçebilirsiniz. Marka, endüstriyel pizza fırını modellerinde de size farklı seçenekler sunar. Tekli ya da ikili olarak üretilen fırınlarda pizzalar, hızlı bir şekilde tüketime hazır hale gelir.

Endüstriyel ızgara ihtiyaçlarında Atalay ve Empero markasına ait ürünler tercih edilebilir. Empero salamander ızgara çeşitleri aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Termostatik kumanda
 • Paslanmaz çelik gövde
 • Kolay temizleme

Sosis pişirme makinesi olarak Remta’nın sos kaplı ya da sos kapsız olarak üretilen modelleri gönül rahatlığıyla satın alınabilir. Sos kaplı model, paslanmaz çelik gövdesiyle uzun zaman sorunsuz kullanılabilir. Endüstriyel fritöz içinse Atalay, Remta, Işıkgaz, İnoksan ve Empero gibi markalarda ihtiyacınıza uygun ürünler bulabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.