x
Sıralama seçin
Toplam 10 ürün görüntüleniyor.

Sanayi Tipi Derin Dondurucular

Gıdaları uzun süre muhafaza etmekte yüzyıllardır kullanılan salamura yöntemi, konserve tekniği, tuzlama ve toprak altı saklama gibi değişen ve modern dünya ile farklılık göstermiş, bu tekniklerle beraber, ev tipi derin dondurucular, sanayi tipi derin dondurucu cihazları kullanılmaya başlamıştır. Yaşamın temel gereksinimlerinden olan yiyecekler, uzun süre dayanıklılığını koruyabilmesi için, var oluşumuzdan bu yana farklı teknikler kullanmışlardır. Ancak gıda muhafaza etmek konusunda en iyi sonucu sağlayan derin derin dondurucular olmuş, gıdalar bozulmadan muhafaza edilmeye başlamıştır. Bu yöntemi sağlayan ve evlerde kullanılan, daha dar kapasiteye sahip dondurucular, endüstriyel mutfaklarda kullanılan ve daha geniş bir hazneye sahip endüstriyel dondurucu modelleri gibi çeşitleri ile yaşamın her alanında kullanılan oldukça tercih edilen bir koruma yöntemidir.

Derin Dondurucular Ne zaman Kullanılmaya Başlandı?

Soğuk ortamda yiyecek saklama tekniği çok uzun zamandan beri, hatta yüzyıllardan beri kullanılan bir tekniktir. Anacak gelişen çağ, teknolojik ürünlerin çeşitliliği, üretimin ve teknik tasarımların gelişimi ile önce dolaplar daha sonra ise derin dondurucu olarak tabir edilen dondurucular üretilmeye başlandı. Peki, yiyeceği çok daha uzun bir süre muhafaza etme imkânı sunan bu dolaplar, ne zamandan beri hayatımıza girdi?

1940’lı yıllara kadar buzdolabı ve türevleri geliştirilirken yapılan çalışmalar sonunda, yiyeceği çok daha uzun süre saklama imkânı sunan, dondurucu tekniğini kullanabileceğimiz derin dondurucular üretilmeye ve kullanılmaya başlandı. 1940’lı yıllardan itibaren varlığını sürdüren ve evlerde iş yerlerinde özellikle endüstri sektöründe yaygın olarak kullanılan derin dondurucular, hayatımızın en önemli elektronik eşyası olarak yer edinmeye başladı. Şimdilerde ise evlerde iş yerlerinde, endüstriyel mutfaklarda varlığını gelişerek sürdürmeye devam etmektedir.

Evlerde, daha küçük modeller tercih edilerek kullanılan difrizler, derin dondurucu modelleri mevcutken; büyük çalışma alanlarında, kafelerde, otellerde, restoranlarda, kısacası yiyecek tüketilen ve yiyeceklerin uzun süre muhafaza edilmesini gerektiren tüm alanlarda kullanabilmek içinse sanayi tipi derin dondurucular kullanılmaya başlandı.

Sanayi Tipi Derin Dondurucu Nedir?

Gıdaların muhafaza edilmesi konusunda, daha uzun bir süreye ve daha uzun bir zamana ihtiyaç duyulan alanlarda ve endüstriyel mutfaklarda kullanımı gerekli olan -20 ve daha düşük derecelerine kadar iç sıcaklık değerine sahip soğuk saklama dolaplarına, sanayi tipi derin dondurucu yani, endüstriyel derin dondurucu denilmektedir. Farklı modellerle tasarlanan, kullanılacak sektöre göre farklı modelleri tercih edebileceğiniz sanayi tipi dondurucu modelleri için Cafe Mutfak’ta yer alan bu kategorideki ürünleri değerlendirebilirsiniz. Tercih edeceğiniz derin dondurucular ile uzun süreli gıda koruma yöntemleri içerisinde en güvenilir yöntemi, en kaliteli markalarla edinmiş olacağınızı unutmamalısınız.

Derin Dondurucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sanayi tipi difriz seçerken tıpkı diğer eşyaların seçiminde olduğu gibi bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Derin dondurucu alırken dikkat etmeniz gerekenler:

 • Kullanacağınız alanın genişliği, yiyecek koruma için mühim olan ısı derecesinin değeri, iç kullanım kapasitesi, elektrik tasarrufu sağlayabilme özelliği ve tabii ki güvenilir bir marka olup olmadığıdır. Bu özelliklere dikkat ederek sanayi tipi derin dondurucu modellerini tercih etmelisiniz.
 • Sanayi tipi derin dondurucu modelleri arasından, arayışlarınızı karşılayan kriterlere göre tercihlerde bulunurken, modelin yatay mı yoksa dikey olarak mı kullanmak istediğinize de karar vermelisiniz. Cafe Mutfak beklentilerinizi karşılayan, ekonomik ve sağlam endüstriyel tipi derin dondurucu modelleri ile sizlere en sağlıklı ve tasarruflu gıda saklama koşullarını sunuyor.

Gıdaların Korunmasında Kullanılan Dondurucu Tekniği Nedir?

Gıdaların uzun süre korunmasında kullanılan dondurucu tekniği, -18, -23 ve hatta buzdolaplarından bağımsız olarak kullanılan dondurucularda daha düşük sıcaklıklarda, yiyeceklerin bozulmadan, çok uzun süre saklanabilme koşulunu sağlayan bir tekniktir. Buzdolapları, yiyeceğin bozulmadan 3-5 derece aralığında, yiyeceğin ömrüne kadar bozulmadan muhafaza eden soğuk dolaplardır. Ancak yiyeceği daha uzun süre saklayabilmek, bozulmasını engellemek için çok daha düşük sıcaklıklarla muhafaza eden soğuk dolaplar ise donduruculardır. Dondurucular, buzdolaplarına ek ya da buzdolaplarından bağımsız olarak var olabilen, ayaklı ve çekmeceli şekli ile buzdolabı tarzında ya da sandık biçiminde tasarlanan ve derin dondurucu, difriz adıyla anılan dolaplardır.

Soğuk Gıdalar İçin Kullanılabilecek Sanayi Ürünleri Nelerdir?

Gıdaların uzun süre muhafazasında, isterseniz ev mutfaklarında isterseniz sanayi tipi mutfaklarda, mutlaka bulundurulması gereken ekipmanlar vardır. Bunlar gıda işlemelerinde derin dondurucular, soğuk dolapları, buzdolapları, fermantasyon dolapları gibi elzem ekipmanlardır. Cafe Mutfak, özellikle endüstriyel mutfaklar için elzem olan bu kategorideki ürünleri, enerji tasarruflu ve çevre dostu tasarımı, uzun süre kullanıma uygun kalitesi ile sizlere sunmaktadır. Cafe Mutfakta uzun süre gıda saklayabileceğiniz endüstriyel derin dondurucular dışında pek çok ürünü de beraberinde tercih edebilirsiniz. Tezgâh tipi buzdolabı modelleri, pizza ve salatalarınızı tazelikle muhafaza etmenizde yardımcı olacak olan, pizza ve salata buzdolabı modelleri, fermantasyon dolapları, soğutucular gibi pek çok ürünü güvenle tercih edebilirsiniz. Set altı buzdolabı modellerinde kapılı ya da çekmeceli olarak tercihlerde bulunabileceğiniz gibi hem kapılı hem 6 ya da 4 çekmeceli tasarımları değerlendirebilirsiniz. Cafe mutfak, tüm bu ürünleri, kalite ve çevre dostu tasarımları ile sizlere sunmaktadır.

Sanayi Tipi Derin Dondurucu Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Cafe Mutfak’ta sunulan sanayi tipi derin dondurucu seçenekleri, dikey olarak tasarlanan, gıdaları korurken, enerji tasarrufunu önemseyen bir teknikle üretilen modellerdir. Cafe Mutfak, Empero ve İnoksan olmak üzere derin dondurucularda tercih edebileceğiniz modellerini sizlerle buluştururken yatay ya da dikey iki farklı seçeneği de aynı kalite ile sunmaktadır. Fanlı soğutma sistemine sahip, plastik raflı ve ozon dostu poliüretan izolasyonu ile tasarlanmış Empro tezgâh tipi derin dondurucu modeli üç kapılı tasarımı, geniş iç haznesi ile tercih edebileceğiniz bir tasarımdır. Derin dondurucular içerisinden yatay, yani tezgâh tipi derin dondurucular gibi daha az yer kaplayan dikey modelleri de tercih edebilirsiniz. Endüstriyel dikey dondurucu modeli kategorisinde, İnoksan tek kapılı ve çift kapılı olmak üzere, kapsamlı özelliklere sahip iki seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerin özellikleri ise genel itibari ile şunlardır:

 • İç ve dış kaplama, paslanmaz çelikten üretilmiştir
 • Fanlı üfleme ve soğutma sistemi mevcuttur
 • Dijital termostat ve kilitli kapılar bulunmaktadır
 • Motor dolap bünyesindedir.
 • Kapılarda standart led aydınlatma bulunmaktadır
 • GN 2/1 gastronomik uygunluğu bulunmaktadır.
 • Paslanmaz çelik ayarlanabilir boru ayak kullanılmaktadır.
 • Soğutucu ünitelerin işlevine göre uygun kapasitede üfleme soğutma yapmaktadır.
 • Yüksek, alçak sıcaklık alarmı, kondanser temizleme uyarısı mevcuttur.
 • Kapı açıldığında evaparatörün durmasını ve lambanın çalışmasını sağlayan kapı switchi bulunmaktadır.
 • Tercih sebebiniz olacak daha pek çok özelliği ve kullanım sırasında memnun kalacağınız yüksek performansına dayanarak, güvenle satışa sunulan bu iki modelde, tekerlek, cam kapı ilave tel ise opsiyonel olarak satışa sunulmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.