x
Sıralama seçin
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Endüstriyel Ekmek Kızartma Makinesi Çeşitleri

Çıtır çıtır kızarmış ekmekler, küçük bir detay gibi görünse de verilen yemeğin ya da yapılan kahvaltının kalitesini yükselten şeylerden biridir. Tereyağını üzerinde şıp diye eriten sıcacık bir ekmek diliminin yerini çok az şey tutabilir.

Siz de yemek ya da kahvaltı verdiğiniz bir işletmeye sahipseniz kızarmış ekmeklerin ne kadar önemli olduğunu ve hızlı hazırlanmasının çok önemli olduğunu bilirsiniz. Böyle bir işletmeye sahip olmayı düşünüyorsanız da kızarmış ekmek meselesinin kalitenizi yükselten faktörlerden biri olacağını belirtelim.

Tabii işletmeler için ev tipi ekmek kızartma yöntemlerinin, makinelerinin kalıcı bir çözüm olmayacağını da belirtelim. Büyük ya da küçük her işletme için bir adet endüstriyel ekmek kızartma makinesi gerekmektedir. Sanayi tipi ekmek kızartma makineleri, genelde konveyörlü tercih edilmektedir.

Konveyörlü Ekmek Kızartma Makinesi Nasıl Çalışır?

Konveyör; kelime anlamı olarak, kapalı devre çalışan sistemi ile yüklerin taşıyan taşıyıcı anlamına gelir. Sadece ekmek kızartma makinelerinde değil, çok başka ürünlerde, çok başka sektörlerde de kullanılabilen bir kelimedir.

Konveyörlü ekmek kızartma makinelerinde ekmek bir noktadan diğer noktaya taşınarak kızarır. Ön taraftan koyduğunuz ekmekler, kapalı bir sistem içerisinden geçerek alt tepsiden kızarmış şekilde çıkarlar. Bir ekmek çıkmadan diğerini koyabilirsiniz. Ekmeklerin makine içerisinde dönmesini sağlayan sistem aralıksız olarak çalışır ve ekmekleriniz hızlı bir şekilde kızarır.

Konveyörlü ekmek kızartma makinelerinin iki farklı modeli bulunur. Dikey ve set üstü modellerin çalışma prensipleri birbiriyle aynıdır ancak set üstü model için, tezgahınızın üstünde daha geniş bir yer gerekmektedir. Dikey olanlar ise ayaklıdır ve çok daha dar bir alan bile yeterli olacaktır, ekmek kızartmak için tezgahınızda bir yer ayırmanız gerekmez.

Dikey konveyörlü ekmek kızartma makinelerinin fark, konveyörün çalışma tarzıdır. Şöyle ki set üstü makinelerde üstten koyduğunuz ekmekler, kapalı sistem içerisinde döner ve tekrar aynı noktadan ancak alt kısımdan çıkar. Dikey konveyörlülerde ise ekmekler kapalı sistem içerisinde dönmez, sadece yukarıdan aşağıya doğru taşınır ve kızarmış şekilde alttan çıkarlar. İki model de, işletme mutfağınızda işinizi kolaylaştırır ve hızlandırır.

Endüstriyel Ekmek Kızartma Makinesi Markaları

Endüstriyel ekmek kızartma makinelerinde öne çıkan markalar, Atalay, Remta, İnoksan ve Empero'dur. Hepsi de endüstriyel mutfak gereçlerinde, kalitesini ispat etmiş kaliteli markalardır. Her birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Sanayi Tipi Ekmek Kızartma Makinesi Fiyatı

Endüstriyel ekmek kızartma makinelerinin fiyatları markalar, ebatlar ve teknolojik özelliklerle şekillenir. Dikey makineler genelde aynı ebatlarda olsa da set üstlerinde ebatlar farklı olabilir, bu da fiyatlandırmayı etkiler.

Konveyörlü ekmek kızartma makinesi fiyatı, teknolojinin nimetlerinden faydalanmış bir makine söz konusuysa yükselecektir. Tüm ayarlamaların manuel yapıldığı ekmek kızartma makinelerinin maliyeti daha düşüktür. Bu aşamada ekmek kızartma makineniz için ayırdığınız bütçeye uygun olanı seçmenizi tavsiye ederiz. Dijital olanlar kullanım konusunda size epey kolaylık sağlasa da manuel olanlarla çalışma prensipleri aynıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.