x
Sıralama seçin
Toplam 99 ürün görüntüleniyor.

Sanayi Tipi Çay Makineleri

Büyük ya da küçük, hemen her işletmede mutlaka bulunan sanayi tipi çaydanlık olarak da bilinen çay ve kahve makineleri, gün içerisinde mevcut kişi sayısına kadar çay demleme, kahve yapabilme potansiyeli taşıyan, günlük çay ve kahve ihtiyacını gideren makinelerdir. Mevcut kişi sayısına göre farklı seçenekler arasından tercih yapılabilen bu makineler, endüstriyel alanlar için oldukça elverişlidir. Özellikle endüstriyel tipi çay makinesi büyük, küçük işletme alanlarında çay ihtiyacını fazlasıyla karşılayan ürünler olduğundan, tüm işletmelerin en çok tercih ettiği endüstriyel mutfak ürünlerindendir.

Sanayi Tipi Çay Makinesi Nedir?

Günlük yaşamda, evlerimizde de sıkça kullandığımız çay makineleri, çalışma hayatında çok yaygın bir kullanıma alanına sahiptir. Oteller, yurtlar, restoranlar, büyük iş yerleri gibi kişi sayısının yoğun olduğu alanlarda endüstriyel çay makinesi tercih edilmektedir. Evlerde kullandığımız çay makinelerinden farklı olan sanayi tipi çaycı ya da endüstriyel çaycı olarak da bilinirler. Bu modellerin farkı:

 • Çay makinesi sanayi tipi modelleri, evlerde kullanılan makinelerden daha geniş su ve çaydanlık haznesine sahiptir.
 • Bu makinelerin bazı modelleri, geniş kazan ve çoklu çaydanlık seçenekleri ile daha fazla çay talebini karşılayacak miktarda çay demlemek üzere kullanılan makinelerdir. Cafe Mutfak, pek çok sanayi tipi ürünü, ekonomik maliyet ve sağlam tasarımlarla sizlere sunar. 
 • Sanayi tipi çay makinesi modelleri ile de işletmelerinizde sunacağınız çay servisleri için uygun ve kaliteli ürünleri sizlerle buluşturuyor. Bardak sayısı, su kapasitesi, çaydanlık sayısı gibi farklı özelliklerle tercihlerde bulunabileceğiniz, kazanlı ya da semaver şeklinde tasarlanan çay makineleri, Cafe Mutfak’ta sizleri beklemektedir.

Sanayi Tipi Çay Makinesi Modelleri Nelerdir?

Cafe Mutfak'ta temin edebileceğiniz çay ve kahve makineleri farklı pek çok model ile sizlere sunulmaktadır. Bardak sayısına göre tercih edebileceğiniz modellerden olan Remta 160 bardaklık çay makinesi, 250 bardak çay makinesi, daha büyük servisler için daha büyük hazneli 500 bardaklı çay makinesi gibi modelleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda çay ocağı modellerini de yine büyük işletmelerde kullanabilirsiniz ya da daha küçük işletmelerde kullanıma uygun olan 80 bardak Remta çay makinesi, 60 bardak çay makinesi modellerini de tercihleriniz arasında değerlendirebilirsiniz.

Elektrikli çay semaveri modellerinde ise sizlere sunulan seçenekler arasından, 40 litre, 13 lt, 33 lt gibi hazneli modelleri tercih edebilirsiniz. Musluklu çay makinesi olarak tasarlanan bu ürünler sanayi tipi çaydanlık seçenekleri içinden, özellikle büyük işletmelerde tercih edilen modellerdendir.

Sanayi Tipi Çay Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Cafe Mutfak'ta tercih edebileceğiniz otel tipi çay makinesi, ofis çay makinesi ya da sanayi tipi çaydanlık olarak bilinen sanayi tipi semaver modelleri, sağlam özelliklere sahip kaliteli içeriklerle satışa sunulmaktadır. Bu özellikler içerisinde sayılabilecek olan bazı kriterler aşağıda sıralanmıştır. Bu makineler:

 • 304 kalite krom paslanmaz çelikten üretilmiştir
 • Hijyenik ve dayanıklıdır
 • Otomatik ısı kontrol sistemi ile daha dayanıklı ve kullanışlıdır
 • Çay haznesi ve süzgeci paslanmaz çelikten üretilmiştir.
 • Su ısıtma sistemleri özel olarak tasarlanmıştır.
 • Isıtıcıyı koruyan emniyet sitemi mevcuttur.
 • Özel model muslukları ile ergonomik kullanım sağlar.
 • CE belgelidirler
 • Gazlı modeller Gazmer onaylıdır
 • Cihaz haznesinde su kalmadığında elektriği keserek sesli ve ışıklı ikaz verir.

Genel itibari ile Cafe Mutfak’ta bulabileceğiniz çay makinesi büyük ya da küçük hazneli ve gelişmiş pek çok özellik ile kullanacağınız her türlü sektöre uygun içerikler barındırmaktadır.

Sanayi Tipi Çay Makinesi Nasıl Kullanılır?

Sanayi tipi çay makineleri günlük kullandığımız semaverlerden, çaydanlıklardan biraz daha farklı bir kullanımı gerektirmektedir. Sanayi tipi çay makineleri gerek haznesi gerekse kullanım sıklığı nedeniyle daha yoğun bir özen ve kullanıma sahiptir.

 • Öncelikle demleme işlemini gerçekleştirmeden önce su haznesinin, yani kazanın iyice temizlenmesi gerekmektedir.
 • Temizlenen hazneye su eklenmeli ve su iyice kaynadıktan sonra, kazanın ayar düğmesi kapatılmalıdır ve su durulduktan sonra kazanın içindeki hazneye önce sıcak su, ardından çay ilave edilmelidir.
 • Daha sonra ise ısı derecesi tekrar aktifleştirilmelidir ve 20 dakika kadar çayın demlenmesi beklenmelidir. Bu işlemlerden sonra çayınız artık içime hazır hale gelmiştir.

Çay Makineleri Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Kullanımı uzun süreli ve sık olan sanayi tipi çay makinesi modelleri, çayın lezzeti ve sağlıklı kullanımı için temizliği özenle yapılması gereken ürünlerdir.

 • Öncelikle makinenin dış yüzeyi, sadece ılık su ya da bulaşık deterjanı ile yıkanmalıdır. Bunun dışında, makinenin dış yüzeyini, nemlendirilmiş bir bez ile silebilirsiniz. Kullanılan bez yüzeyi çizmeyecek yumuşaklıkta olmalıdır.
 • İç haznesi için ise içinde çay ile bekletmemeye özen göstermeli ve içindeki çayı tükettikten sonra kalan çayı bekletmeden dökmelisiniz. Bunun dışında, iç hazneyi duru su ile yıkamalısınız.
 • Sudaki kireç sebebiyle çok sık karşılaşan bir diğer problem ise kireçlenmedir. Çok sık tekrar eden ve sıklıkla karşılaşılan kireçlenme problemi için de kullanacağınız yöntem, hazneyi içi boş ve kuru halde tutmaktır. Ancak bir zaman sonra yine de kireç oluşmasına mani olamayacağınız için oluşan kireci çözmek, hazneyi kireçten arındırmak için yapmanız gereken çok basit bir işlem gerekmektedir. Bu durumda haznenin içine bir miktar su koyup kaynatın, kaynayan suya bir fincan sirke ya da bir iki kaşık limon tuzu ekleyin ve bir süre daha kaynatın. Bu işlem hazneyi kireçten arındıracaktır. Daha sonra bu suyu döküp, duru su ile hazneyi iyice duruladıktan sonra, hazneye tekrar duru su koyarak kaynamaya bırakın. Böylece hazneyi limon tuzu ya da sirkeden de arındırmış olacaksınız.

Cafe Mutfak ile En İyi Sanayi Tipi Çaycı Modellerini Keşfedin!

Cafe Mutfak çay makinelerinde gösterdiği, kalite, tasarım ve seçeneklerin dışında, sıcak ya da soğuk pek çok içecek sunumlarında tercih edebileceğiniz, en ideal araç gereçleri sizlere sunmaktadır. Otomatik ya da manuel kahve makineleri, soğuk, sıcak süt otomatları, sıcak su otomatları, ev tipi ya da sanayi tipi portakal ve nar sıkma otomatları, şerbet ve ayran makineleri, sıcak çikolata ve salep makineleri gibi işletmeleriniz için elzem olan pek çok makineyi sizlerle paylaşmaktadır. Sıcak içecekleriniz ya da soğuk içecekleriniz için makineleri, lezzetli sunumlar için gerekli olan filtreler gibi tamamlayıcı parçaları temin edebileceğiniz Cafe Mutfak, sanayi tipi ürünleri ile tercih ettiğiniz için memnun olacağınız seçeneklerle sizleri bir araya getiriyor. Küçük ya da büyük, işletmelerinizde kalite ve güvenle kullanacağınız araç gereçleri, en uygun fiyatlar ve çevre dostu tasarımları ile Cafe Mutfak güvencesi ile temin edebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.