x

Sıralama seçin
Toplam 105 ürün görüntüleniyor.

Sanayi Tipi ve Endüstriyel Bulaşık Makineleri, Ekipmanları

Tüm endüstriyel mutfak sahipleri ve toplu gıda üretimi yapan işletmelerde endüstriyel mutfak ekipmanları yanında bulunması şart olan materyallerden biri de bulaşık makineleri ve ekipmanları olmaktadır. Bulaşıkhane ekipmanları adı ile bilinen bu sanayi tipi ürünlerin işlevi büyük kitlelere hizmet veren işletmelerde kaşık, bıçak, çatal ve bunun gibi masaüstü ekipmanları ile mutfaklarda kullanılan bütün hazırlık ekipmanlarının hijyenik olmasını sağlamaktır. İnsan sağlığı için vazgeçilmez olan hijyenik mutfak ekipmanı kullanımı endüstriyel mutfaklarda ancak bulaşıkhane ekipmanları ile mümkündür.

Bulaşıkhane Ekipmanları Nelerdir?

Restoran, catering, bar, otel ve kafe gibi toplu yemek üretimi yapan her firmanın mutfağında bulundurulması gereken bulaşıkhane ekipmanlarının başında sanayi tipi bulaşık yıkama makineleri gelir. Endüstriyel bulaşık makinelerinin giyotin tipi bulaşık yıkama makineleri, konveyörlü bulaşık yıkama makineleri ve tezgâh altı bulaşık yıkama makineleri gibi farklı çeşitleri bulunur. Bu cihazların yanında endüstriyel bardak yıkama makineleri ve kazan yıkama makineleri ile ön yıkama duşları, kurutucu makineler ve basket adı ile bilinen bulaşık sepeti gibi pek çok aksesuar da bulaşıkhane ekipmanları arasında yer alır.

Giyotin Tipi Bulaşık Yıkama Makineleri Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Giyotin tipi bulaşık makinelerinin göze çarpan ilk özelliği yan taraflarındaki ya da makinenin üst kısmında enine takılmış olan kol sayesinde yukarıdan aşağı açılan bir sisteminin bulunmasıdır. Yoğun şekilde bulaşık yıkanan yerlerde kullanılmaya uygun olan bu makinelerin içine bulaşık sepeti yerleştirilebilir ve makinenin kapağı kolayca kapatıldığı anda yıkama işlemi başlar. Yıkama tamamlandığında kapak aşağıdan yukarıya doğru kalkar ve sepet içindeki bulaşıklar sepet ile bitlikte pratik şekilde çıkarılabilir. Bunun için eğilmeye ve fazla kol gücü sarf etmeye gerek yoktur. Giyotin tipi bulaşık makinelerinde tavsiye edilen markalar ise İnoksan, Winterhalter, Portabianco, Classeq ve Hobart olmaktadır.

Konveyörlü Bulaşık Yıkama Makineleri Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Büyük ölçekte hizmet veren işletmelerin vazgeçilmezi olan konveyörlü bulaşık makineleri bant sistemine sahiptir. Bu sistem sayesinde ağır ve hacimli bulaşıklar bile rahatça bir noktadan diğerine taşınabilir. Empero ve İnoksan markalarında bulabileceğiniz bu ürünlerin genellikle kurutma özelliği de bulunduğu için konveyörlü bulaşık yıkama makinelerinde kurutma tünelleri de mevcuttur. Sürekli kullanıma uygun olan bu cihazlar sağlamlıklarını ve işlevleri nedeniyle tercih edilir. Ama tünelli yapıları dolayısıyla konveyörlü bulaşık makinelerine mutfaklarda geniş bir yer açılması gerekir.

Tezgâh Altı Bulaşık Yıkama Makineleri Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Endüstriyel mutfaklarda mutfak ekipmanlarının ve müşterilere sunulan masa ekipmanlarının hijyenini sağlamak için en çok tercih edilen ürünler tezgâh altı bulaşık yıkama makineleridir. Bu cihazlar hem pratik bir kullanım sunar hem de işletmenin su ve deterjandan tasarruf etmesini sağlar. Ayrıca çalışanların zaman ve emeğini asgari düzeyde bulaşık yıkama işlemine ayırmasına olanak veren tezgâh altı bulaşık makineleri, bir başka adıyla set altı bulaşık yıkama makineleri az yer kaplayan ürünlerdir. Konveyörlü makineler gibi tünel bulundurmayan bu cihazlar en çok lavabo altlarına yerleştirilir. Tezgâh altı bulaşık yıkama makinesi çeşitlerinde önerilen ürünler ise Electrolux, Empero, İnoksan, Öztiryakiler, Smeg ve Fagor markalarına iat ürünler.

Tüm sanayi tipi bulaşık yıkama makineleri ile diğer bulaşıkhane ekipmanlarına Cafe Mutfak avantajlarından yararlanarak sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.