x
İnoksan ürünlerinde sepete ek %5 indirim
Sıralama seçin
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

3. NESİL DEMLEME MAKİNELERİ

Toplum olarak, genelde en çok tükettiğimiz içeceklerin başında gelen çay ve kahveler için, tercih ettiğimiz kahve ya da çay makinesi büyük olsun isteriz. En çok tüketilen bu içeceklerden kırk yıl hatırı ile bilinen kahveler, uzun sohbetlerin tamamlayıcısı çaylar için çok uzun süredir, özellikle işletmelerde kullanılan, çay ve kahve makineleri, oldukça yardımcı ürünler olarak çok sık tercih edilmektedir.

Özellikle, çok uzun yıllardan beri tüketilen kahveler, günümüzde neredeyse çaydan daha faza tüketilir hâle gelmiştir. Geçmişiyle, değişen lezzeti ile her dönem, içeriği, tadı, yapılışı ve lezzeti farklı olan kahveler, bu farklılıklar baz alınarak nesil nesil adlandırılmıştır.

Kahve Nesilleri Nelerdir?

1. nesil kahve, 2. nesil kahve, 3. nesil kahve olarak 3 çeşittir. Kahveler nesil nesil adlandırılır ve belirli tanımları vardır. Suda çözülebilen, pratik hazırlama imkânı sunan kahveler, ilk başlarda içecek olarak tüketilmiyordu. Yaklaşık 500 yıl kadar evveli ile kahveler içecek olarak tüketilmeye başlandı.

 • Henüz içilmeye başlanan aşamasında var olan kahve, 1. nesil kahve olarak adlandırılmaya başladı. Bu dönemde kahve, sadece alınır, satılır ve içilirdi. Ekstra bir farklığı yoktu. Ancak gittikçe tüketilme isteği, vakumlanarak paketlenmesi ile daha çok tercih edilmeye başladı. Daha uzun süre saklana bilir olması ise kahveye insanlar tarafından en çok tercih edilen içecek olma özelliğini kazandırdı. Bu süreden sonra diğer bir nesle geçiş yapıldı.
 • 2. nesil kahvecilik olarak adlandırılan dönem ise espresso, latte, cappucino gibi kahve türlerinin hayatımıza girdiği dönemlerdir. 1960-70’li yıllarda hayatımıza giren hâlâ da önemli bir derecede varlığını sürdüren bu kahve döneminde, farklı kahve türleri gibi farklı demleme seçenekleri de ortaya çıkmıştır.
 • Bu süreci takiben ve bu dönemi de kapsayan, en son nesil ise 3. nesil kahvecilik olarak adlandırılır. Bu nesilde kahvenin tadı coğrafyası, demleme şekli gibi pek çok ayrıntı önem taşımaya başlanmıştır. Artık insanlar ne içtiğine hangi coğrafyaya ait olduğuna, nasıl işlendiğine ve demleme tekniğine kadar her bilgiye hâkim olan, olmaya çalışan bir döneme giriş yaptılar. Dolayısıyla 3. nesil kahvecilikle beraber, farklı istihdam alanları, farklı ekipmanlar ihtiyaç haline geldi.

3. Nesil Demleme Nedir?

Her neslin kendi demleme sistemi vardır elbette. Alıştığımız yöntemlerle beraber, farklı demleme yöntemleri de mevcuttur. 3. Nesil kahve demleme olarak adlandırılan ve bu döneme ait kahve demleme tekniği de bazı özellikler barındırır. Bu akım kahvenin özünü yitirmeden en iyi tadı sunabilmektir. Bu sebeple kullanılan makineler, demleme yöntemleri de önemli birer unsur olmuştur.

3. Nesil Kahve Ekipmanları Nelerdir?

Üçüncü nesil kahve ekipmanları, kahveyi daha pratik ancak daha lezzetli sunmayı sağlayan, zamandan tasarruf edebileceğiniz, lezzete lezzet katan ekipmanlardır. 3. Nesil kahve ekipmanları için Cafe Mutfak tarafından sizlere sunulan seçeneklerle tanıştığınızda, lezzet ve kaliteyi aynı noktada bulacaksınız. 3. Nesil kahve makineleri, kaliteyi, lezzeti bir arada yakalayabileceğiniz bir fırsatı sizlerle buluşturmaktadır. Bu kategorideki en iyi ürün olarak sunulan Konchero mutlaka incelemeniz gereken bir üründür. Isı ayarlı olan bu kettle, daha kolay demleme olanağı, lezzetin fark edilirliği, zaman tasarrufu gibi sebeplerle çok fazla tercih edilen bir üründür.

3. Nesil Kahve Nasıl Demlenir?

Filtre kahve, latte ya da espresso gibi farklı tatların demlenme aşamasında, farklı yöntemler mevcuttur. Örneğin, üçüncü nesil filtre kahve için demleme yöntemlerinden Chemex, üçüncü nesil espresso için moka pot, ve elbette french pres yöntemi de bir diğer 3. nesil kahve demleme tekniğidir. Kahvenin lezzetini alabilmek için öncelikle kahve ve su oranını doğru ölçüyle, güzel içim sağlayabilecek şekilde demlenmesi gerekmektedir. Bu noktada Cafe Mutfak satışları içinde yer alan Konchero ısı ayarlı ketle size oldukça yardımcı olan bir ürün olarak devreye girecektir. Bu makine ile daha kolay ve pratik kahve demleme imkânını yakalarken, lezzet ve zaman tasarrufu ile cezbedici özelliklerle tanışacaksınız. Siz de daha fazla vakit kaybetmeden, ürünü değerlendirmek ve edinebilmek için Cafe Mutfak’ın 3. nesil kahve makine modelini incelemelisiniz.

Sadece çay ve kahve makineleri ile değil, tüketmeye alıştığımız pek çok içeceği tazelik ve lezzetle tadacağınız, tattıracağınız mutfak araç gereçlerinde Cafe Mutfak pek çok seçmeği de sizlerle buluşturmaktadır.

Cafe Mutfak Kahve Makinesi Özellikleri Nelerdir?

Cafe Mutfak çatısı altında tercih edebileceğiniz kahve yapma makineleri arasında yer alan Konchero modeli bazı önemli özelliklere sahip olmakla beraber, pratik kullanımı ve lezzeti ile çok fazla tercih edilmektedir. Bu makine özellikleri:

 • Otomatik kapanma, aşırı ısınma ve susuz ısınma korumalı
 • Paslanmaz çelik ısıtıcı, gizlenmiş ısıtıcı
 • 75 cm kablo uzunluğu
 • 60-100 derece arasında + - 1 ısı ayarı
 • 1 litrelik kapasite
 • Paslanmaz çelik kazboynu ağız
 • Gizlenmiş ısıtıcı
 • Rahat kullanılabilir ısınmayan tutamak
 • Cam kapaklı dokunmatik LCD ekran tuşları ve ısı göstergesi gibi pek çok olumlu özelliği taşıyan bu makinelerle kısa sürede en lezzeti kahveyi,  3. Nesil espresso gibi enfes içekleri hazırlama, demleme ve sunma fırsatını kaçırmayın.

İşletmeleriniz İçin Endüstriyel İçecek Makineleri Cafe Mutfak'ta!

Sıcak ve soğuk pek çok içeceği, lezzeti ile sunabileceğiniz kahve makineleri, filtreler, kahve değirmenleri, su ve kahve filtreleri, capupccinno, espresso makineleri, manuel ya da otomatik tasarımlar, tam otomatik kahveci makineleri Cafe Mutfak’ta sıcak ve leziz kahveleriniz için tercih edebileceğiniz ürünlerdir. Otomatik çay makineleri, çoklu çaydanlık ve geniş kazanları ile tercih edebileceğiniz çay makineleri, yumuşak içimli kahvelerin tamamlayıcısı süt için kullanılan, 36 litreye kadar tercih edebileceğiniz geniş haznesi ile Remta sıcak ya da soğuk süt makineleri, sıcak su otomatları da yine tercih edebileceğiniz ürünlerdendir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.